VĚTŠINOU O PARNÍK

Jen málo zápasů o tomto víkendu skončilo malým bodovým rozdílem. Tím nejvyrovnanějším byl nedělní zápas žen v Olomouci a první zápas semifinále kvalifikace o Národní finále kategorie U12. Ostatní utkání už skončila dvouciferným rozdílem a to na obě strany. Největším rozdílem 45 bodů rozstříleli muži Basketballu Polabí Košíře v první lize.

Muži - 1.liga, skupina západ

Basket Košíře : Basketbal Polabí 76:121

K pátečnímu utkání jsme vzhledem k reprezentační přestávce v nejvyšší soutěži odjížděli v téměř kompletním složení, což pro nás byla příležitost opět se lépe sehrát, zdokonalit útočné i obranné kombinace a v neposlední řadě připsat si další vítězství a to se nám podařilo skvěle.

Do utkání jsme vstoupili s velkou aktivitou a hned v úvodních minutách jsme soupeři dali jasně najevo, že naším cílem je vítězství. Od prvních minut jsme rozdíl ve skóre stále navyšovali a to nejen díky dobré úspěšnosti střelby, ale hlavně zásluhou slušné obrany kdy jsme soupeři dovolili za poločas pouze 32 bodů oproti našim 61 a tak již v poločase bylo o vítězi téměř rozhodnuto.

Naším hlavním cílem po poločase bylo udržet koncentraci v utkání vyvarovat se zbytečných chyb a být stále aktivní na útočném doskoku a co nejrychlejší v přechodové fázi, což se nám dařilo až do konce zápasu. Bohužel mírné polevení na obranné polovině přišlo v posledních 10ti minutách kdy jsme soupeři dovolili vsítit 27 bodů na druhou stranu jsme však dokázali na útočné polovině jednoduše a přesně skórovat a kontrovali jsme v poslední čtvrtině 36ti body a tak jsme zaslouženě vyhráli 76:121.

Bohužel jsme si z utkání odnesli i ponaučení, že rozhodčím se vzdorovat nedá a i sebemenší záminka je potrestána vyloučením z utkání.

Body: Kovář 25, Votroubek 17, Heinzl 15, Kotásek 13, Novotný 10, Mikula 9, Mareš a Szita 8, Dlugoš 7, Kolář 6, Vejvar 3, TH: 20/13 : 14/9, trojky: 27/9 : 32/16, čtvrtiny: 16:32, 16:28, 17:24, 27:36

Kadeti U17 - extraliga

Sokol Sršni Písek : BA Nymburk 91 : 64

V Písku se našim hráčům podařila pouze první čtvrtina, ve které jsme byli soupeři vyrovnaným soupeřem (21:17). Ve druhé čtvrtině jsme zcela odpadli na obou replicas relojes polovinách hřiště. Písečtí během prvních čtyř minut vstřelili čtyři trojky, na které jsme po zranění Dávida Nováka již nenašli protizbraň. Začali jsme kupit fatální ztráty míče, kterých soupeř využil k jednoduchému zakončení. Poločasové skóre 52 : 27 náš tým posunul do role pozorovatele.

Druhá polovina utkání se odehrála pod taktovkou domácích hráčů. Na nepovedené utkání musíme rychle zapomenout a hlavně se poučit z chyb, které jsme během utkání vyrobily.

Body: Bašta 2, Brož 2, Janovský 2, Novák 3, Košnar 4, Frič 7, Benák 7, Kolář 9, Fišera 10, Studnický 18, čtvrtiny: 21:17,31:10,26:17,13:20

USK Praha : BA NYMBURK  70 : 53

V neděli proti USK nastoupil koncentrovaný tým, který si chtěl napravit reputaci ze sobotního utkání v Písku. První dvě čtvrtiny byly vyrovnané, soupeř hrál velmi disciplinovaně, neztrácel míče a opory týmu Dáňa a Vrábel dávali důležité body. O poločase jsme odcházeli do šaten se sedmibodovým mankem, kdy jsme se opět patnácti ztrátami míče připravili ještě o lepší výsledek.

Druhá polovina utkání již vyzněla pro domácí hráče, kteří měli vyšší úspěšnost střelby z krátké, tak dlouhé vzdálenosti a byli lepší i na doskoku. Nám se i přes velkou snahu nedařilo střelecky.

„Dojem z předvedené hry byl ale o poznání lepší než v sobotu. Musíme ještě více přidat v tréninku, abychom se výkonnostně během sezony dotáhli na ty nejlepší týmy, mezi které USK a Písek patří,“ shrnul víkend trenér Franěk.

Body: Bašta 2, Kolář 4, Brož 5, Fišera 6,Studnický 11, Benák 12, Frič 13, Novák 22, čtvrtiny: 21:20, 23:17, 26:16, 20:22

Mladší minižáci U12 kvalifikace o NF - semifinále

BA Nymburk - BK Brandýs nad Labem 54:48

V semifinále kvalifikace o Národní finále nám byl jako soupeř nalosován tým Brandýsa, se kterým jsme již v této sezóně odehráli velmi vyrovnané utkání. Dala se tak čekat pořádná dvouzápasová bitva. První dějství tohoto souboje se odehrálo v sobotu na naší palubovce. Soupeř vstoupil do utkání o něco lépe, ale my se stále drželi na dostřel. První poločas byl plný nepřesností z obou stran a náš tým vedl o jeden koš. Třetí čtvrtinu jsme zvládli o něco lépe než soupeř a za stavu 40:35 se šlo do posledních osmi minut. Tu jsme nakonec vyhráli 14:13 a mohli jsme se těšit z velice důležité výhry o 6 bodů. To pro nás bohužel neznamenalo žádný velký bodový polštář, a tak se kluci museli ihned začít soustředit na nedělní zápas.

Body: Vitovský 13, Kovač 9, Tobiáš a Davídek 8, Poláček 6, Sojka a Hamtil 4, Hendrych 2, TH 18/4, čtvrtiny:14:16, 10:6, 16:11, 14:13

BK Brandýs nad Labem - BA Nymburk 53:74

Odveta byla na programu za 24 hodin v Brandýse. Od začátku bylo jasné, že chceme mířit na vítězství a nespoléhat na malý náskok, který jsme si vybudovali na domácí palubovce. Soupeř do zápasu vstoupil velmi dobře a bodové manko v podstatě ihned smazal. Menší taktické úpravy v nasazení hráčů však začaly nést ovoce ve druhé čtvrtině, kde se nám dařilo ubránit stěžejní hráče soupeře a převrátili jsme vedení na svou stranu. Od té chvíle byl zápas v našich rukou a díky redukci nevynucených chyb oproti sobotnímu utkání jsme si v poslední čtvrtině poměrně snadno pohlídali vítězství. Děkujeme týmu Brandýsa za krásné zápasy a gratulujeme klukům k postupu do finále kvalifikace o NF, kde se utkáme s družstvem Poděbrad!

Body: Sojka 12, Kovač a Hazdra 10, Vitovský 9, Davídek, Újezdský a Hauser 6, Bergmann 5, Poláček 4, Hamtil, Kvíz a Nozar 2, TH 13/4, čtvrtiny: 19:15, 13:22, 14:18, 7:19

Nejmladší minižáci U11 – KP

BA Nymburk : BC WizardsDDM Pha10 mix  97:13 a 108:2

Tým U11 mimořádně dohrával utkání 1. kola, která byla na začátku září odložena. Naši benjamínci odehráli solidně obě utkání a se slabším soupeřem udrželi koncentraci po oba zápasy. Často byly vidět pěkné kombinace našich hráčů zakončené košem. Pořád mají ale kluci na čem pracovat, hlavně kvalita driblinku v plné rychlosti ještě zdaleka není taková, jaká by měla být. Co je u týmu velké plus, že se snaží v obraně poctivě bránit a většinou i bez faulu. Teď má tým v prosinci volno a může se připravovat na kvalifikaci o NF, kterou odehrajeme na konci ledna.

1.zápas:

Body: Tomek 18, Kroupa 14, Hazdra 12, Kvíz 10, Poláček 9, Davídek a Kalný 8, Vokřál 7, Horký 6, Moc 5, Fauly: 3:6, Trojky: 5:2, TH: 5/2 : 2/1, čtvrtiny: 22:5, 26:0, 25:3, 26:5

2.zápas:

Body: Poláček 34, Kvíz a Davídek 16, Hazdra a Moc 9, Vokřál 8, Tomek 6, Kalný a Horký 4, Kroupa 2

Fauly: 0:2, Trojky: 4:0, TH: 1/0 : 0/0, čtvrtiny: 26:0, 20:0, 31:2, 31:0

Přípravka U10 - turnaj Šmoulinka Cup

V neděli se v Nymburce uskutečnil další turnaj Šmoulinka Cup pro přípravku U10. V konkurenci čtyř týmů jsme obsadili druhé místo. V turnaji tohoto typu rozhodují především zkušenosti jednotlivých hráčů a těch měli nejvíce zástupkyně z Ostravy, kteří však s našimi „špunty“ sehráli velice replicas omega vyrovnané utkání, byť byla děvčata mnohdy o hlavu větší. V zápase jsme ve druhé části měli navrch, ale stále jsme byli pár bodů za Ostravou. V utkání s Olomoucí jsme si na úvod vytvořili náskok, který jsme každou čtvrtinou zvyšovali. Poslední zápas proti Pardubicím jsme se v první čtvrtině nemohli prosadit, ale pak jsme se konečně rozjeli a často nepustili vůbec hráče Pardubic před půlící čáru.

Přehled výsledků:

• Nymburk - Ostrava 30:34 (12:9, 4:9, 2:12, 12:4)
  • Nymburk - Olomouc 45:20 (16:4, 11:4, 10:8, 8:2)
  • Nymburk - Pardubice 43:8 (2:2, 18:3, 13:0, 10:4)

SK Bruntál : Basketball Nymburk 91:68

Zápas jsme začali velice dobře, rychle jsme se ujali vedení a měli jsme ho velmi pěkně rozehraný. Ale pak se domácí chytli pěti trojkami v řadě a skóre dorovnali. Od té doby snad neminuli koš a v poločase se rozdíl vyšplhal na 16 bodu. Bruntál využil domácí prostředí a s vysokou úspěšností střelby za dva i tři body bylo jen velice těžké s nimi držet krok.

Body: Hlaváčová 22, Hájková 18, Hojková 9, Havlíková 7, Adamcová 5, Myšková 5, Mikšovská 2, čtvrtiny: 20:18, 26:12, 20:16, 25:24

SK UP Olomouc : Basketball Nymburk 67:66

Od začátku zápasu jsme netrefovali volné střely zpod koše a na druhé straně jsme nebyli schopné přitvrdit v obraně a naopak jsme byli trestáni jednoduchými koši. Skóre po 1. čtvrtině nebylo příznivé. Větším tlakem na soupeřky jsme začali mít na hřišti převahu a poločasový výsledek -5 bodů nám dával naději do 2. půle. Po poločase jsme pokračovali v nátlaku a díky dobré střelbě z perimetru jsme zápas vyrovnali. Čtvrtou čtvrtinu jsme se přetahovali o vedení až do poslední minuty. V té domácí vyrovnali na 66:66. Naše poslední střela se bohužel neujala a rychlým přechodem přes hřiště se soupeřky dostaly až k našemu koši, kde si vzal poslední slovo pan rozhodčí a zároveň s klaksonem zapískal faul. Olomouc proměnila 1 šestku a tím překlopila vítězství na svou stranu.

Body: Hlaváčová 25, Hájková 19, Friedelová 7, Myšková 6, Havlíková 4, Hojková 3, Adamcová 2, čtvrtiny: 22:13, 18:22, 12:17, 15: 13