DRAMATICKÉ ZÁPASY, I JASNÉ VÝHRY A PROHRY

O víkendu se mužům Polabí podařilo přehrát oslabený Vyšehrad. Kadeti nestačili na Pardubice, i když se v tabulce udrželi stále nad nimi a vybojovali v Prostějově výhru v prodloužení. Mladší žáci si ve dvojzápase se Sokolem Pražským počítali doma excelentně, venku prohráli, ale menším rozdílem. Mladší minižáci Nymburka s přehledem vyhráli na Českým Brodem, milovičtí prohráli s Brandýsem. Ženám ve II.lize nevyšel úvod a závěr zápasu s Příborem a prohrály.

1.liga mužů, skupina západ, základní část

Basketbal Polabí : Sokol Vyšehrad 78:59

V nedělním utkání přijel tým Sokol Vyšehrad bez dvou hlavních opor, naopak náš tým byl kompletní. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a hned po první čtvrtině jsme si vytvořili pohodlný náskok osmnácti bodů. Hosté se snažili o aktivní hru i v nízké rotaci, ale postupně se začala projevovat naše agresivnější hra, ve které se točilo všech 12 hráčů. Díky tomu jsme mohli stupňovat tlak v obraně, což se nám poměrně dobře dařilo. Bohužel nemohoucnost v zakončení, špatné procento střelby nám nedovolilo navyšovat rozdíl více skóre.

Ve druhém poločase hosté změnili typ obrany na zónovou a naše špatné procento střelby pokračovalo. I když jsme dokázali dostávat míče do podkošového prostoru, nedokázali jsme proměnit naší aktivitu košem v body, a tak se rozdíl ve skóre pohyboval stále kolem dvaceti bodů v náš prospěch. „Utkání to z naší strany nebylo příliš povedené, ale vítězství se počítá,“ shrnul utkání trenér Jan Košař.

Body: Heinzl 22, Dlugoš 17, Kovář 15, Novotný 9, Kolář 5, Tůma 4, Kotásek a Jirák 3, TH: 19/12: 8/7, trojky: 41/10 : 19/4, čtvrtiny: 30:12, 15:15, 20:18, 13:14

Kadeti U17 - extraliga

BK Pardubice - BA Nymburk  85 : 67

Sobotní utkání na palubovce BK Pardubice zastihlo náš tým v dušičkové náladě...

Soupeř se skvělou střelbou z tříbodové vzdálenosti dostal během prvních minut první čtvrtiny do dvojciferného vedení a získal na sebevědomí a jistotě. Ve druhé pětiminutovce jsme zlepšili obranu na perimetru, zpřesnili hru v útoku. Vrátili jsme se opět do hry s bodovým mankem čtyř bodů 22:18. Další průběh utkání však byl v režii domácích, kteří nás předčili především v síle a v přesnosti zakončení. Druhá čtvrtina vyzněla jasně ve prospěch domácích, kteří pokračovali v nátlakové osobní obraně a procento střelby ze všech vzdáleností si udrželi nadstandardní. Do poločasové přestávky jsme odcházeli do šaten s patnácti bodovým mankem 43 28. I přes velkou snahu se našemu týmu nedařilo najít cestu ke zkorigování výsledku. Rytmus naší hry jsme našli až v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli 16: 22. Konečný výsledek odpovídá předvedené hře obou týmů.

Body: Novák Dávid 23, Fišera Martin 13, Brož Matyáš 10, Studnický Martin 9, Kolář Adam 6, Frič David 4,Bašta Petr 2, fauly: 17:19, čtvrtiny: 22:18, 21:10, 26:17,16:22

BCM Orli Prostějov - BA Nymburk  84 : 86 po prodloužení.

Do nedělního utkání na palubovce Orlů Prostějov nastoupil koncentrovaný tým BA Nymburk a předvedl pěkný výkon .

V prvních třech dějstvích byli mírně vpředu domácí, kteří měli k dispozici větší rotaci hráčů především na perimetru. Ve čtvrté čtvrtině jsme se dostali do devítibodového vedení my, když jsme získali několik míčů soupeře a snadno skórovali. Již se zdálo, že utkání dovedeme do vítězného konce v normální hrací době. Opak byl pravdou. Poslední tři minuty domácí zagresivněli osobní obranu, získali po našich chybách míč a opakovaně skórovali.

Naše lavička vlivem vyfaulování tří hráčů nebyla již k použití. Mírné vedení jsme neudrželi. Prodlužovalo se za stavu 75:75. V prodloužení jsme získali po fatálních chybách domácích hráčů náskok čtyř bodů, což se ukázalo jako rozhodující v konečném účtování.

Gratulace všem hráčům za bojovnost a odhodlání se odevzdat ve prospěch týmu.

Body: Novák Dávid 29 (20 doskoků), Studnický Martin 20, Frič David 20, Fišera Martin 11, Bašta Petr 4, Kolář Adam 2, fauly: 22:25, čtvrtiny: 26:23,16:13, 18:21, 15:18, 9:11.

Mladší žáci U14 - liga

BA Nymburk : Sokol Pražský  96:60

V souboji o první místo v tabulce skupiny D ligy U14 převálcovali mladší žáci BA Nymburk do té doby také neporažený tým Sokol Pražský - Basketbal 93:60. Třiatřicetibodové vítězství se narodilo po výborném bojovném výkonu všech hráčů. Na počátku využili naši střeleckou neschopnost hostů, která však byla zapříčiněná i naší výbornou obranou a získali po právu dvouciferné vedení. I když se soupeř snažil se zápasem něco udělat, náš rozjetý válec to nezastavilo.

Body: Snop 21, Adamec 19, Vrchota 13, Vodrážka 9, Černý J. 9, Křemen 8, Dittrich 7, Nazarčuk 4, Hájek 2, Nezdařil 1, TH: 26/13 : 28/9, čtvrtiny: 16:9 32:18 14:16 31:17 /

Sokol Pražský: BA Nymburk  97:84

Žáci U14 nedokázali zopakovat skvělý výkon ze soboty. Nastřílených 84 bodů je skvělé, ale bohužel nám to skřípalo v obraně. Propad přišel ve druhé čtvrtině, kterou jsme prohráli o 20 bodů. Toto manko v druhé polovině hry bylo nad naše síly otočit. Bohužel nás opět trápilo špatné procento trestných hodů. Kluci poprvé zažili stresové utkání. Pro konečné pořadí ve skupině je důležité, že venkovní prohra je menší než rozdíl ve skóre v domácí utkání, které jsme v sobotu vyhráli.

Body: Vrchota 21, Adamec 12, Snop 11, Černý J. 9, Vodrážka 7, Křemen 7, Dittrich 7, Hájek 5, Nazarčuk 3, Nezdařil 2, TH: 43/21:49/24, čtvrtiny: 17:22  34:14  23:22  23:26

Mladší minižáci U12 - krajský přebor

Do krajského přeboru dvanáctiletých se o tomto víkendu zapojily oba týmy - Nymburka i Milovic.

BA Nymburk - BK Slavoj Český Brod 85:29

Po více než měsíční pauze jsme se končeně dočkali soutěžního utkání, když na naši palubovku přijel tým z Českého Brodu. Od úvodního rozskoku jsme diktovali tempo hry. Díky slušné obraně a především hezké nesobecké hře v útoku naše vedení stále narůstalo. Škoda nepříliš povedené poslední čtvrtiny, kdy jsme malinko povolili v koncentraci.

Body: Hauser 17, Poláček a Kovač 11, Davídek a Újezdský 10, Tobiáš 9, Farkaš 8, Hazdra 7, Sojka 2, TH 17/8,čtvrtiny: 18:6, 26:8, 21:4, 20:11

BA Nymburk - BK Slavoj Český Brod 86:28

Druhé utkání bylo velmi podobné tomu prvnímu. První poločas se nám vydařil opravdu skvěle, ale opět nás malinko trápila koncovka. Škoda spousty neproměněných pozic přímo pod košem. Klukům gratulujeme k vítězstvím a těšíme se na další utkání!

Body: Hazdra 17, Farkaš 16, Tobiáš 11, Poláček 10, Davídek 8, Újezdský 7, Hamtil 6, Hauser 5, Kovač 4, Sojka 2, TH 11/4, čtvrtiny: 33:8, 20:6, 20:2, 13:12

V sobotu 2.11.odehrálo družstvo Milovic U12 dvě utkání na hřišti Brandýsa nad Labem a to ve velmi nezvyklé a kombinované sestavě. Díky řadě omluvenek k utkání nastoupilo pouze 9.hráčů.

BK Brandýs n.L. : NBK Juventa Milovice 61:16

Soupeř byl v tomto utkání lepším týmem a zaslouženě vyhrál.

Body: Bergmann 7, Pelikán 4, Novák 2,Kicka 2, Zachariáš 1, čtvrtiny: 19:2, 10:8, 16:4, 16:2

BK Brandýs n.L. : NBK Juventa Milovice 45:29

Druhý zápas, který jsme sice také prohráli, byl z naší lepší a vyrovnanější. Škoda, že nám nevyšla úvodní čtvrtina.

Body: Novák 9, Bergmann 7, Zachariáš 5, Jeník 4,Žabenský 2,Pelikán 2, dále nastoupili Horák a Prochovník, čtvrtiny: 22:2, 2:13, 14:4, 7:10

„Všem devíti statečným děkuji za velké až obětavé nasazení v obou utkáních,“ poznamenal trenér David Horák.

Ženy - 2. liga

Basketball Nymburk : BK Příbor 56:61

Ženy se v utkání s Příborem ve skupině B 2.ligy trefily poprvé ze hry až v poslední minutě první čtvrtiny. Dokázaly si sice vypracovat solidní pozice, ale míč do koše nevklouzl. Ovšem druhou čtvrtinu jsme rozehráli výborně. V prvních pěti minutách se soupeř trefil jen jednou a naše hráčky se dostaly do vedení 19:18. Škoda úseku na konci poločasu, kdy se soupeř trefil třikrát za sebou a otočil skóre e svůj prospěch. Bodová přetahovaná byla vidět v celé třetí čtvrtině, ve čtvrté nakonec houževnatý soupeř naposledy otočil vývoj ve svůj prospěch a dotáhl zápas ke svému vítězství. Tím připravil našim ženám druhou prohru v sezoně.

Body: Hamplová 15, Hájková 11, Hlaváčová 10, Havlíková 6, Myšková 5, Veselá 3, Adamcová 2, Dirbáková 2, Hojková 2, čtvrtiny: 8:16, 16:11, 19:14, 13:20