VELIKONOČNÍ TURNAJ 2019

Během velikonočních svátků proháněli kromě velikonočního zajíce nymburští starší minižáci U13 své soupeře při Velikonočním turnaji své kategorie. Pozvání přijaly kluby z Budějovic, Ústí n.L., Litomyšle a Brna. Po dvoudenních bojích jsme skončili na druhém místě.

Minižáci U13, kteří nemají v kraji žádnou velkou konkurenci, si pozvali na turnaj dva účastníky Národního finále: Tigers České Budějovice a také Slunetu Ústí nad Labem. „Pro naše hráče to je výborná možnost před vyvrcholením turnaje sehrát kvalitní zápasy. Na Národním finále budou všechna utkání o mnoho a mnoho náročnější než zápasy v rámci krajského přeboru,“ vyzdvihla trenérka Hubálková největší význam turnaje. Její slova dokumentuje pohled na výsledky krajského přeboru. Většina zápasů končila výhrou o 50 a více bodů, zápas proti Liberci dokonce výhrou o 167 bodů! A krajské finále s vítězem západní skupiny A? První zápas doma o 112, druhý venku o 101.

 

Tak jednoznačné výsledky a zápasy dávají možnost zapojit do hry věkově mladší hráče i ty, kteří zatím nedosahují kvalit lídrů týmu. To je určitě dobře z hlediska zájmu o basketbal a pohody v mužstvu. Jenže s příchodem náročnějších soupeřů se pak družstvo může trápit. Nastávají situace, kdy je tým pod tlakem a na takovou situaci nejsou replicas de relojes najednou hráči připraveni. Mohou zmatkovat, snažit se najít unáhlená řešení a může se do jejich herního projevu vkrádat frustrace. Stačí se podívat na mužský A-tým. Jejich herní projev v NBL je zocelený těžkými zápasy v Champions League se naplno ukazuje ve vyrovnaných koncovkách zápasů v české nejvyšší soutěži.

 

Na turnaji především sobotní zápasy proti SAM Brno a Tigers České Budějovice dokázaly splnit hlavní cíl turnaje. Každý tým by rád vyhrával všechny zápasy, ale ani prohry s Budějovicemi nelze vnímat jako negativní. Stačí se jen podívat na výsledek vzájemného zápasu na loňském Národním finále kategorie U12 v Příboře, kdy Nymburk prohrál s Budějovicemi zápas o 3.místo skoro o 30 bodů a nyní vyrovnané utkání až do konce.

 

Podívejme se nyní na výsledky turnaje v přehledné tabulce.

 

 

St. minižáci U13
24.04.2019 - 14:32