U14 - S VLKY VÍTĚZNĚ, S TYGRY PROHRA

V Nymburce se oproti prvnímu zápasu ve Šlapanicích bránilo třicet bodů lépe a čtyřbodové vítězství bylo naše. Kadeti neuspěli na výjezdu ani v Brně ani v Prostějově, což se při oslabeném kádru dalo trochu čekat. Nepovedený zápas mladších žáků proti Tygrům Brno vystřídal v neděli dramatický duel s Vlky ze Žďáru s výhrou o bod. V akademickém derby s Juventou byli úspěšnější nymburští mladší minižáci v obou zápasech.

Muži B – 1. liga

Basketball Nymburk B : Sokol Šlapanice  83:79

Nedělní večery patří tradičně mužům B v Nymburce na Komendě a ne jinak to bylo i tento víkend. Z Brna přijel pouze v 6-ti lidech Sokol Šlapanice. Tento útočně laděný tým ukázal své kvality v útoku i u nás v Nymburce. Velmi dobrou práci v obraně na omega replica Romanovi Zachrlovi odvedli Martin Holoubek a Vojtěch Vejvar. V 1. poločase jsme se nedokázali i přes spoustu volných pozic trefit za 3 body a proto se hrál vyrovnaný zápas. Ve třetí části hry naopak Šlapanice trefili 5x za 3 body za sebou a dostali se do vedení o 11 bodu. Nepolevili jsme ale v koncentraci a pořád hráli nátlakovou obranu, což v poslední čtvrtině přineslo své ovoce, když soupeř už díky úzké rotaci nemohl. Dostali jsme se do vedení o 15 bodu asi 5 min do konce a i přes korekci ze strany soupeře se utkání v klidu dohrálo.

Body: Mikula 24, Kotásek 19, Novotný 16, Kolář 15, Holoubek 5, Mareš 3, Vejvar 1. Fauly:  15:16, Trojky:  8:10, TH:  10/7 : 13/11, čtvrtiny: 19:20, 18:19, 22:22, 24:18

Kadeti U17 – extraliga

SAM Brno : BA Nymburk 93:61

V sobotním utkání na palubovce Brna jsme byli vzhledem k sestavě pasováni do role outsiderů, což jsme nechtěli připustit a v první čtvrtině s domácími drželi krok, pak se však brněnští hráči začali prosazovat z delší vzdálenosti hrát jednodušeji v útoku, což nám dělalo značný problém a aktivita domácích vyústila v naše chyby a brzké nasbírání faulů u klíčových hráčů a tak jsme neměli příliš šancí na příznivější výsledek, nutno podotknout, že hráči z lavičky se snažili hrát s maximálním úsilím a i když byl výsledek opticky značný, určitě jsme nedali Brnu vítězství zadarmo.

Body: Valentíny 20, Kábrt 13, Fišera a Hodač 6, Benák 5, Vosejpka a Novák 4, Bečvář 2, Jirák 1. Fauly: 18:18. Trojky: 22/5, 19/2. TH: 14/10, 14/3. Čtvrtiny: 21:20, 30:16, 26:10, 16:15.

BCM Orli Prostějov : BA Nymburk 99:94

Nedělní utkání pro nás nezačalo vůbec dobře a brzy jsme začali tahat za kratší konec, pak jsme však dokázali zastavit rychlé protiútoky soupeře a srovnat tempo utkání, stejně tak jako skóre. Hrál se velice rychlý mládežnický basketbal s řadou individuálních výkonů. Většina útoků, byla na obou stranách zakončována kolem 18té až 15té vteřiny útoku a tak se stále běhalo nahoru dolu a výsledková tabule mnohdy téměř nestíhali měnit skóre. Vzhledem k tomuto trendu padlo na obou replicas de relojes de lujo stranách více jak 90 bodů, což je velice replicas de relojes breitling slušné na tuto kategorii a rozhodně se nehrál žádný „pochodák“, což je pro tuto věkovou kategorii dobře. Co už není tak dobré je, že si naši kadeti zkomplikovali zajištění 4. Místa v tabulce, které zajišťuje start do play off na domácí palubovce, stále však není toto umístění nereálné. Do konce základní části zbývá odehrát 2 utkání a tak již pomalu víme, že naším soupeřem pro play off bude s největší pravděpodobností právě nedělní soupeř Prostějov a nebo Sokol Pražský, důležité však je uzdravení klíčových hráčů a fakt, že na vyřazovací část bychom měli být připraveni v plné síle, stejně tak jako na začátku sezóny, kdy jsme oba naše potencionální soupeře dokázali porazit a proto se již na vyřazovací část velice těšíme.

Body: Kábrt 31, Fišera a Novák 19, Valentíny 15, Vosejpka a Hodač 5. Fauly: 24:24, Trojky: 25/5, 30/6, TH: 29/18, 32/18, čtvrtiny: 27:28, 18:20, 26:19, 28:27.

Mladší žáci U14 - extraliga

BA Nymburk : Tygři Brno 65:71

Ve vyrovnaném utkání jsme hlavně doplatili na velmi špatný obranný doskok, který dal soupeři mnoho šancí ke skórování. Naši hráči nedokázali ubránit hru jedna na jedna a sami nedávali vyložené šance z pod koše. Tím jsme umožnili nejlepšímu hráči Brna /Krinke/ dát 32 bodů. I střelba TH byla velmi špatná /32:15/ a proto jsme prohráli o šest bodů.

Body: Kolář 15, Křemen 14, Janota 10, Cogan 10, Dittrich 5, Ryl 5, Dohnal 2, Snop 2, Jakubal 2, TH:  32/15, trojky: 5, fauly: 19, čtvrtiny: 16:28, 18:16, 14:16, 17:11

BA Nymburk : Vlci Žďár nad Sázavou 62:61

V nedělním utkání, bez Adama Koláře jsme zvítězili jenom s velkým štěstím. Opět jsme špatně bránili a vůbec se nám nedařila střelba jak replica watches z krátké vzdálenosti, tak i zpod koše. Špatná byla i střelba trestných hodů 28/7. Sedm sekund před koncem utkání, za úmyslný faul za stavu 62:61 neproměnil nejlepší hráč Žďáru ani jeden trestný hod, a zbytek času jsme ubránili a se štěstím vyhráli.

Body: Cogan 25, Janota 11, Ryl 7, Dohnal 7, Křemen 4, Černý 4, Adamec 3, Střítežský 1, TH: 28/7, trojky: 1, fauly: 13, čtvrtiny: 23:21, 13:8, 12:19, 19:15

Mladší minižáci U12 - krajský přebor

BA Nymburk : NBK Juventa Milovice 55:20

Od začátku byl zápas velmi vyrovnaný a oba týmy předváděli dobrý, bojovný výkon. Z našeho pohledu je velká škoda velkého počtu ztrát, kterých jsme měli 23 a především díky tomu jsme první půli prohráli o 3 body. Ovšem druhá půle byla zcela v naší režii. Kluci začali běhat, začali si více vážit míče a zlepšenou obranou a rychlými protiútoky jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Body: Ehl 12, Kovač 8, Hazdra 7, Hamtil 6, Hendrych 6, Davídek 4, Kubálek 4, Sojka 4, Nosál 2, TH: 24/7:16/4, fauly: 16:16, čtvrtiny: 9:11, 6:7, 23:0, 17:2

BA Nymburk : NBK Juventa Milovice 45:22

Druhý zápas se odehrával v podobném duchu jako se nesl druhý poločas zápasu prvního. Soupeře jsme přehrávali a došli jsme si pro zasloužené vítězství.

Body: Davídek 11, Ehl 10, Hamtil 6, Hazdra 6, Hendrych 4, Kovač 4, Nosál 4, TH: 3/1 : 11/4, fauly: 10:1

čtvrtiny: 16:7, 10:6, 17:3, 2:6