POUZE PĚT ZÁPASŮ

Jen pěti zápasy pokračoval poslední lednový basketbalový víkend naší Akademie. Muži B vydrželi na Folimance vzdorovat 30 minut, kadeti se z jihozápadních Čech vrátili s prohrou z Písku a výhrou z Plzně. Stejně poloviční úspěšnost měli mladší žáci v domácích zápasech extraligy proti moravskoslezským týmům Ostravy a Opavy.

Muži B – 1.liga

USK B : Basketball Nymburk B 85:58

Náš tradiční rival USK Praha B byl našim dalším soupeřem. Mladé družstvo USK B podává letos v 1. lize mužů velmi dobré výkony a pro nás je utkání s ním velká výzva. Krok jsme s USK dokázali celkem držet po 30. minut utkání, kdy byl stav 61:49. Bohužel následně se naše hra rozpadla a v poslední čtvrtině nás s chutí hrající domácí „přejeli“. Družstvo domácích drželo pořád stejné tempo a v poslední čtvrtině mělo výrazně navrch.

Body: Novotný 22, Mikula 13, Kolář 8, Snop 6, Kulich 5, Jirák a Mráz 2 Fauly: 16:15, Trojky: 22:9, TH: 14/10 : 14/12, čtvrtiny: 21:17, 19:21, 21:11, 24:9

Kadeti U17 - extraliga

Sokol Písek Sršni : BA Nymburk 94:86

V roce 2019 jsme se stále nedokázali vymanit po turnaji Crystal Cup ze zdravotní krize a také tento víkend, jsme odjížděli k venkovním utkání v téměř plné sestavě, ale většina hráčů byla po zranění, po nemoci či čerstvě dva hráči nemocní, a tak jsme předpokládali velice náročná utkání, ve kterých můžeme jen překvapit.

Proti Písku, který se nacházel na 3. místě extraligové tabulky, nám hned v úvodu dal jasně najevo, že nám chtějí oplatit porážku ze druhého kola, kde jsme jasně zvítězili. Hráči bojovali na pokraji svých možností a to nejen s nemocí, ale zejména s úspěšností střelby, kterou se snažili nahradit enormní bojovností na doskoku pod oběma koši, to však ale na kolektivně hrající domácí tým nestačilo a tak jsme se museli spokojit s porážkou, která však nebyla vyšší než 15 bodů a tak máme s Pískem případně lepší vzájemné skóre, které v extrémně vyrovnané soutěži může mít ještě cenu zlata.

Body: Rylich a Valentíny 21, Kábrt 17, Novák 13, Srník 11, Fišera 2, Benák 1. Fauly: 22:21, Trojky 28/10, 19/4, TH: 26/18, 30:15, čtvrtiny: 30:25, 24:24, 24:17, 16:20.

BK Lokomotiva Plzeň : BA Nymburk 78:89.

Po sobotní přejezdu z Písku do Plzně a následném přespání, nás v neděli čekal soupeř z kategorie "lehčích", dle aktuálního umístění v tabulce, ale věděli jsme že aktuální stav hráčů, není optimální a tak nás bude čekat velký boj. V prvním poločase hráli domácí hráči skvělý basketbal, který korunovali velkou úspěšností z poza trojkového oblouku, kdy každá druhá trojka skončila v našem koši a soupeř jich stihl za poločas celkem 6, k replicas de relojes españa tomu se přidala naše nedobrá obrana, kdy jsme téměř vždy byli o krok vzad oproti soupeři a tak jsme do šaten odcházeli s 50ti bodovým přídělem.

Po taktické poradě a napření všech sil do druhého poločasu jsme začali stahovat 9ti bodové manko a šest minut před koncem utkání jsme otočili rozdíl ve skóre na naší stranu a ve slušném tempu jsme v posledních minutách několika povedenými akcemi a koši s faulem upravili rozdíl na konečných 11 bodů v náš prospěch a připsali jsme si tako sice téměř povinné, a však velmi cenné vítězství, které nás stále drží na předních příčkách v extraligové tabulce, čeká náš však ještě spousta práce zejména na obraně a ve zvýšení procenta střelby, soutěž je lehce za svou polovinou a tak nás čeká ještě spousta náročných zápasů, na které věříme už budou všichni hráči fyzicky připravení na 100%.

Body: Valentíny 29, Kábrt 25, Rylich 20, Novák 7, Vosejpka 6, Fišera 2. Fauly: 23:13, Trojky 28/8, 23/4. TH: 12/6, 27:19, čtvrtiny: 23:17, 27:24, 15:20, 13:28

Mladší žáci U14 – extraliga

BA Nymburk : Ostrava 54 : 67

V předehrávaném utkání s Ostravou jsme hlavně doplatili na marodku našeho družstva a nakonec jsme prohráli o 13 bodů. Ze základní sestavy chyběli čtyři hráči a to se projevilo i v utkání. Nedokázali jsme ubránit nejdelšího soupeřova hráče (204 cm). I přes porážku je potřeba pochválit naše hráče za bojovnost.

Body: Kolář 24,Cogan 9, Křemen 5, Kejmar 9, Černý 5, Najman 2, TH 13/8 fauly 15 trojky 3, čtvrtiny: 12:22, 9:17, 15:17 18:11

BA Nymburk : Opava 76 : 73

V sobotním utkání proti Opavě jsme mohli počítat i s uzdravenými hráči a taky to bylo hned znát jak na hře tak na výsledku. Dokázali jsme Opavu porazit o tři body. Ve vyrovnaném utkání jsme lépe zvládli koncovku. Hlavně rozhodla naše obrana a dobrý obranný doskok a rychlý protiútok. Kdybychom lépe stříleli trestné hody /26/10/, nemusel být závěr utkání tak dramatický. Přesto je potřeba hráče pochválit, i když ještě hráli bez dvou hráčů (Janota a Adamec).

Body: Kolář 30, Křemen 18, Cogan 12, Dohnal 8 Černý 6, Ryl 2, TH 26/10, fauly 22, trojky 6, čtvrtiny: 14:20, 12:11, 22:20, 28:22