U13 VYBOJOVALI POSTUP NA NÁRODNÍ FINÁLE

Třetí lednový hrací víkend přinesl postup starších minižáků na Národní finále výhrou nad Kolínem. Naopak se do NF nekvalifikovali nejmladší minižáci. Padla i Plzeň v 1.lize s naším B-týmem i přes absenci Kováře. Junioři byli úspěšní na 50%, s Pískem prohráli díky špatné obraně, proti pražským Sokolům to bylo lepší. Starší žáci byli rovněž jednou úspěšní a jednou prohráli na severomoravské štaci.

Muži B – 1. liga

Basketball Nymburk B : BK Lokomotiva Plzeň 82:58

V úvodní polovině soutěže jsme dokázali na půdě Plzně zvítězit a věřili jsme si v domácím utkání. Kromě úvodní čtvrtiny, kdy jsme se hledali zejména na útočné polovině, jsme v dalších částech hry přidali a získali jsme již do poločasu dvojciferné vedení, které jsme si udrželi do konce replicas de relojes utkání. Dokázali jsme v obraně být pozorní a nenechali jsme soupeři žádné lehké koše. Na útočné polovině jsme velice slušně stříleli za 3 body a taky trestné hody. To vedlo k důležitému vítězství.

Body: Novotný 21, Mikula 13, Mareš 12, Kotásek 10, Kulich 8, Vejvar 6, Kurka 2, Fauly: 17:14, Trojky: 14:9, TH: 12/13 : 5/21, čtvrtiny: 10:13, 31:16, 16:17, 25:12

Junioři U19 – extraliga

GBA : BA Nymburk 70:44

V předehrávaném utkání extraligy U19 jsme zajížděli do Prahy na GBA. Úvod utkání se nám vůbec nepovedl a nic se nám nedařilo. Ve 2. čtvrtině naše hra snesla trošku měřítko a dokázali jsme stáhnout rozdíl v poločase na 9 bodů, což bylo asi vše pozitivní. Nedokázali jsme se prosadit přes velmi slušnou obranu domácích a v 2. poločase jsme dali pouze 18 bodů. Je třeba se z takového utkání poučit.

Body: Kulich 12, Mareš 10, Jirák 8, Holoubek a Plešingr 5, Snop 3, Vejvar 1 Fauly: 14:17, Trojky: 10:5, TH: 16/8 : 9/3, čtvrtiny: 25:10, 10:16, 19:9, 16:9

BA Nymburk : Sokol Písek Sršni 86:94

Hosté z Písku přijeli k odvetě z 1. poloviny sezony pouze s 8 hráči a některým se mohlo zdát, že utkání bude snadnou záležitostí. Jak to bývá, hosté hráli kolektivně s velmi dobrou střelbou za 3 body a trestných hodů. Měli navrch pod oběma koši a po většinu utkání byli lepším týmem. Domácí tým bohužel hrál v obraně velmi špatně a nebyl schopen zastavit účinnou hru hostů. Je třeba si vzít ponaučení z tohoto utkání a zlepšit špatné stránky naší hry.

Body: Vejvar 24, Jirák 18, Plešingr 10, Kulich a Valentíny a Holoubek 9, Mareš 4, Snop 3 Fauly: 27:24, Trojky: 9:11, TH: 17/29 : 25/30, čtvrtiny: 17:18, 23:25, 21:22, 25:29

BA Nymburk : TJ Sokol Pražský 90:64

V nedělní odvetě jsme chtěli hostům z Prahy oplatit překvapivou porážku z 1. kola, což se nám nakonec po slušném výkonu podařilo. Od úvodních minut jsme byli pozorní v obraně a na útočné polovině jsme hráli kolektivně, což vedlo k otevřeným střelám. Dobrý výkon na obranné polovině se projevil i v útoku, kde jsme si více věřili a Sokol Pražský jsme hladce porazili.

Body: Kovář 21, Jirák 16, Valentíny 13, Vejvar 10, Kulich 8, Holoubek 7, Snop 6, Plešingr 5, Mareš 4 Fauly: 15:24, Trojky: 12:4, TH: 18/23 : 10/16, čtvrtiny: 23:15, 25:19, 17:12, 25:18

Junioři U19B - liga

BA Nymburk : BSK Modřany - Jižní Supi 47:73

Vysoké procento ztrát, neproměněné střely zpod koše nám nedovolily pomýšlet opět na lepší výsledek. Trápíme se především ve střelbě.

Body: Holý 20 (3 trojky), Adamec 8, Soběslav 7, Volek a Špelda 3, Chramosta, Swingler a Laš po 2, čtvrtiny: 8:18, 15:16, 13:22, 11:17

Starší žáci U15 - extraliga

BK Příbor - BA Nymburk 50:63

V sobotním utkání v Příboře prokázali naši žáci větší herní vyspělost a kromě nepovedené první čtvrtiny utkání díky výškové převaze a zlepšené osobní obraně jasně dovedli do vítězného konce. Sice jsme se opět nevyvarovali zbytečných ztrát a řady nepřesností, ale dobrý obranný doskok a slušné procento střelby z krátké vzdálenosti byly hlavními faktory k důležitému vítězství.

Body: Kejmar a Steško po 2, Česal 3, Frič 4, Bašta 7, Kosík 8, Kolář 12, Studnický 25, fauly: 22:18, čtvrtiny: 13:7, 12:23, 17:19, 8:14

BK Snakes Ostrava - BA Nymburk 65:60

V nedělním utkání v Ostravě žáci BA předvedli bojovný výkon a favoritovi vzdorovali až do poslední minuty utkání. V poločase jsme ztráceli na soupeře devět bodů. Během druhých dvou dějství se klukům podařilo agresivnější osobní obranou snížit náskok soupeře na rozdíl jediného bodu. V závěru poslední čtvrtiny jsem neměli štěstí , neproměnili jasné příležitosti z pod koše a nedali trestné hody, kterými nás v poslední minutě naopak potrestal soupeř, který byl nakonec šťastnější. Velmi pozitivní je, že proti silným soupeřů jsme konkurence schopní a bojovnost a vůle po vítězství kluky zdobí.

Body: Steško a Česal po2, Bašta 4, Kosík 5, Kolář 6, Studnický 20, Frič 21, fauly: 19/13, čtvrtiny: 16:17, 24:14, 14:19, 11:10

Starší minižáci U13 – kvalifikace o NF

BA Nymburk : BC Kolín 51:30

Ve druhém utkání kvalifikace jsme nad Kolínem vyhráli opět s přehledem a po výhře v Kolíně jsme se kvalifikovali na Národní finále kategorie U13.

Body: Černý 12, Adamec 11, Křemen 9, Prokeš 4, Snop 4, Vodrážka 4, Hájek, Šťastný a Vrchota po 2, Nazarčuk 1, trojky: : 2:0, TH: 6/3:12/6, fauly: 6:17; čtvrtiny: 13:11, 11:8, 14:7, 13:4

Nejmladší minižáci U11 – kvalifikace o NF

BA Nymburk - BK Brandýs 35:36

Družstvo U11 odehrálo dvě utkání v rámci kvalifikace o NF. Naším prvním soupeřem byl tým z Brandýsa, který nás v minulém kole zdolal v prodloužení. Utkání bylo vyrovnané až do posledních chvil a především kvůli neproměněným tutovkám našeho týmu dokázal soupeř urvat vítězství o bod.

Body: Davídek 7, Poláček 7, Hamtil 6, Tobiáš 4, Újezdský 4, Hauser 4, Sojka 3, TH: 17/5, čtvrtiny: 12:12, 9:7, 9:8, 5:9

Basket Poděbrady : BA Nymburk 50:35

Ve druhem utkání nás čekal silný tým Poděbrad. První poločas se nám podařil a dokonce jsme ho vyhráli. O výsledku utkání rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme prohrálo o 18 bodů. V posledním dějství už jsme znovu začali s obranou a produktivitou v útoku. Celkově však náš tým podal dva pěkné výkony a hráči si zaslouží pochvalu.

Body: Davídek 12, Hauser 6, Kubálek 4, Poláček 4, Tobiáš 3, Farkaš 2, Hamtil 2, Újezdský 2, TH: 8/5, čtvrtiny: 8:9, 4:6, 24:6, 14:14

Basket Poděbrady : BA Nymburk 20:0

BK Brandýs : BA Nymburk 20:0

K dalšímu turnaji, který se hrál v neděli, jsme se nedostavili. O našem nepostupu však už bylo rozhodnuto před tímto turnajem.