VÍCE PROHER NEŽ VÝHER

Druhý povánoční týden přinesl několik poměrně výrazných proher. Muži neuspěli na GBA, i když 35 minut byli ve hře. Kadetům dvojzápase s Pardubicemi nevyšel ani jednou a neuspěli ani mladší minižáci proti Poděbradům. Radost tak přivezli jen mladší žáci z Moravy a potěšil i nejmladší potěr, který ve Šmoulince všechno vyhrál.

Muži B – 1. liga

GBA : Basketball Nymburk B 86:69

V páteční večer jsme zavítali do Prahy na GBA, kde nás čekal soused v tabulce. V úvodní čtvrtině jsme ještě dokázali držet krok s domácím týmem, ale v další části hry se domácím podařilo navýšit vedení až na 18 bodů. Tento náskok ještě relojes imitacion nebyl rozhodující, protože ve 35. minutě jsme se dotáhli a zápas začínal znova. Bohužel posledních 7 minut se nám vůbec nepovedlo a odjeli jsme s nepořízenou. Domácí hráli tvrdě, čemu jsme se nedokázali zcela vyrovnat.

Body: Novotný 22, Kolář 16, Mikula 14, Kulich a Jirák 7, Holoubek 3 Fauly: 17:21, Trojky: 8:7, TH: 17/12 : 19/16, čtvrtiny: 22:15, 19:21, 24:24, 23:9

Kadeti U17 - extraliga - základní část

BK Synthesia Pardubice : BA Nymburk 105:74

Do sobotního utkání proti Pardubicím jsme vstupovali s velkým očekáváním, na co bude náš tým plný zraněných hráčů stačit. Bohužel, absence dvou hráčů ze základní pětky se projevila velice brzy, první čtvrtinu jsme zvládli vyhrát v poměru 19:21, pak však soupeř začal úřadovat, naše užší rotace se nedokázala vypořádat s velice kvalitní lavičkou soupeře, který od druhé čtvrtiny jen pohodlně navyšoval rozdíl ve skóre. Bohužel i v nekompletní sestavě, jsme však doufali v lepší výsledek a tak jsme se od 4. čtvrtiny již soustředili na nedělní odvetu na domácí palubovce.

Body: Kábrt 20, Srník 19, Valentíny 15, Benák 11, Hodač 5, Bečvář a Vosejpka 2, TH: 13/25, čtvrtiny: 19:21, 31:12, 29:22, 26:19

BA Nymburk : BK Synthesia Pardubice 73:83

V nedělním odvetném utkání jsme se chtěli prezentovat mnohem lepším výkonem a basketbalem než v sobotním utkání a to i bez stále zraněných klíčových hráčů, což se nám od úvodních minut dařilo a první čtvrtinu jsme vyhráli 20:18, i ve druhé čtvrtině jsme hráli lépe než hostující celek, bohužel v posledních pěti minutách druhé čtvrtiny jsme vlastní nemohoucností, laxností a s velkou smůlou nedokázali proměnit i vyložené šance z blízkosti koše a když hostujícím hráčům padlo několik trojek, dostali se do poločasového vedení o deset bodů. Třetí čtvrtina nabídla soupeření spíše koš za koš, ale i v závěru byla opět šťastnější Synthesia, která předposlední hrací dějství vyhrála o pět bodů. V poslední periodě přišel náš velký nápor a vzepětí všech našil sil a dokázali jsme snížit až na rozdíl 6ti bodů, to ale bylo vše a hosté si koncovku utkání pohlídali a nám tak uštědřili teprve třetí porážku v extralize a s bilancí 9:3 se momentálně nacházíme sice na skvělém druhém místě, ale po uzdravení všech hráčů, bychom rádi bojovali o návrat na první příčku, věříme, že je to v našich silách.

Body: Valentíny 23, Kábrt 22, Hodač 11, Srník 9, Bečvář 4, Vosejpka a Benák 2, TH: 27/12, čtvrtiny: 20:18, 12:24, 19:24, 22:17.

Mladší žáci U14 – extraliga

V prvním kole extraligy skupiny B naše družstvo zavítalo na palubovky Vlků Žďár nad Sázavou a Tygrů Brno.

V obou utkáních naše družstvo zvítězilo a to stejným rozdílem o 16 bodů. V obou utkáních jsme bojovali a všichni hráči zaslouží pochvalu za výkon, a kolektivní přístup. Výborná obrana a zakončování rychlých protiútoků vedlo k vedení již v první čtvrtině. Po zbytek utkání jsme udržovali náskok a oba dva soupeře jsme nepustili ke srovnání, ani ke snížení rozdílu. Hodně rozhodla střelba za tři body. V obou utkáních jsme dali 7 trojek. Byl to povedený vstup do extraligy a uvidíme jak se nám bude dařit v další části soutěže.

BK Vlci Žďár nad Sázavou : BA Nymburk 74 : 90

Body: Kolář 30, Cogan 16, Křemen 11, Janota 11, Dohnal 10, Jakubal 5, Kejmar 4, Adamec 3, TH: 19/9, fauly: 10, trojky: , čtvrtiny: 7 20:26, 34:47, 58:70

Tygři Brno : BA Nymburk 58 : 74

Body: Kolář 17, Křemen 17, Cogan 14, Janota 8, Jakubal 6, Dohnal 6, Ryl 4, Střítežský 2, TH: 15/9, fauly 18 trojky 7, čtvrtiny: 12:22, 25:36, 39:57,

BA Mladší minižáci U12 - krajský přebor

Nymburk : Poděbrady 28:78

Do prvního zápasu jsem vstoupili velmi špatně a soupeř nám rychle utekl na velký rozdíl. Bohužel první čtvrtina, kterou jsme prohráli o hrozivých 27 bodů, rozhodla o celém utkání.

Body: Kovač 8, Davídek 7, Újezdský, Ehl 4, Hazdra, Sojka 2, Nosál 1, čtvrtiny: 8:35, 5:7, 11:17, 4:19

BA Nymburk – Poděbrady 24:58

Ve druhém zápase jsme byli Poděbradům o něco málo vyrovnanějším soupeřem, ale bohužel i tak náš soupeř postupem času navyšoval svůj náskok, který se zastavil na 34 bodech.

Body: Davídek 8, Hazdra 5, Ehl 4, Jansta, Nováček, Hendrych 2, Kovač 1, čtvrtiny: 8:19, 3:14, 8:10, 5:15

JUVENTA Milovice – Brandýs nad Labem 25:102 a 2:82

U10 – Šmoulinka Cup

V neděli odehráli další utkání v rámci Šmoulinka cupu naši nejmenší. Na domácí palubovce se jim velmi dařilo a postupně dokázali porazit Olomouc, Litoměřice a Slovanku.