DALŠÍ VÝHRY JUNIORŮ A ŽÁKŮ

Junioři U19 se v extralize se rozjížděli v obou zápasech pomaleji, ale už v poločase utkání obládali. Starší žáci v obou zápasech na venkovních palubovkách zase nastříleli 93 bodů a nad svými soupeři bezpečně vyhrávali. Podobně se dařilo jedenáctiletým v Kolíně. Na druhé straně stáli muži B, kteří chtěli v Jindřichově Hradci oplatit domácí prohru, ale i tentokrát byl loňský účastník KNBL lepší. Junioři v lize nedali ani 40 bodů a oba zápasy prohráli.

Muži B – 1. liga, sk. Západ

Basket FIO Banka Jindřichův Hradec - Basketball Nymburk B 106:73

Do Jindřichova Hradce jsme kromě zraněného Tobiáše Mikuly odjeli v kompletním složení a tak jsme očekávali minimálně vyrovnaný průběh utkání. Domácí tým však byl na naši hru skvěle připraven, dobře pokrýval naše klíčové hráče, zastavoval rychlé protiútoky a lehký recept našel i na naši zónovou obranu, která nebyla v utkání vůbec optimální. Domácí těžili zejména z podkošové nerovnováhy, kdy jsme nebyli schopni vypořádat se se sílou a herní vyspělostí podkošových hráčů, a to zejména Stanislava Zuzáka, který snadno skóroval z blízkosti koše.

Velice sympatickým výkonem se prezentovali hráči z lavičky, kteří skvěle využili čas, který na hřišti měli a snažili se bojovat, bohužel herní kvalita a vyhranost domácích, kteří se budou snažit o návrat do KNBL byla zřetelná a náš tým nedokázal v tomto utkání konkurovat a nabídnout něco, co by mohlo soupeře alespoň trošku přibrzdit.

Body: Novotný 16, Kolář a Kovář 12, Jirák 8, Kotásek, Plešingr a Kulich 6, Mareš 5, Kurka 2, fauly: 16:15, trojky: 24/11 : 35/7, TH: 14/9 : 13/8, čtvrtiny: 24:14, 26:18, 27:17, 29:24

Junioři U19 – extraliga

BA Nymburk : Kondoři Liberec 89:77

Na sobotní utkání k nám přiletěli Kondoři z Liberce a na úvod se prezentovali přesnou střelbou. Vytvořili si hned v úvodu náskok až 10 bodů. Na konci 1. čtvrtiny jsme už ale vedli a naše vedení narůstalo až do poslední čtvrtiny. V té jsme bohužel polevili v koncentraci a to se projevilo i na výsledku. Utkání by jistě bylo klidnější, kdybychom hned v úvodu nastoupili koncentrovaní.

Body: Kovář 24, Vejvar 13, Valentíny a Kulich a Jirák 8, Snop 7, Plešingr a Mareš 6, Holoubek 5, Rylich 4 Fauly: 18:16, Trojky: 8:8, TH: 16/13 : 17/11, čtvrtiny: 26:21, 24:17, 26:17, 13:22

BA Nymburk : Slavoj BK Litoměřice 85:60

Začátek nedělního utkání nás zastihl opět nekoncentrované což se projevilo i na výsledku po 1. čtvrtině, kterou jsme vyhráli o pouhý bod. Od 2. čtvrtiny jsme pomalu navyšovali skóre až do konce zápasu. V utkání dostali všichni naši hráči skoro stejně minut a občas nám „drhla“ spolupráce. Za zmínku stojí určitě 100% úspěšnost střelby TH 13/13. Za celý víkend pak vynikajících 90%!!!

Body: Plešingr 15, Kulich 12, Snop 11, Rylich 10, Mareš 9, Vejvar a Holoubek a Valentíny 6, Jirák a Dokoupil 5, Fauly: 15:17, Trojky: 12:11, TH: 13/13 : 14/11, čtvrtiny: 22:21, 21:12, 20:10, 22:23

Junioři U19B – liga, sk. B

V obou zápasech se naši hráči potýkali především s produktivitou střelby. Ani v jednom zápase se nenašel hráč, který by nastřílel více než deset bodů. Malý počet proměněných trojek, ale i mizerná úspěšnost z čáry trestných hodů jen zvýrazňovaly výrazný propad ve skóre. V obou zápasech už bylo v podstatě rozhodnuto do poločasu. Z osmi čtvrtin, které měli naši hráči k dispozici, jsme vyhráli jen jednu v Hradci Králové.

Tesla Pardubice : BA Nymburk B 70:45

Body: Novák 9, Swingler 7, Adamec, Chramosta, Pavlíček po 6, Soběslav 4, Bubeník 3, Holý a Veselý 2, trojky: 6:2, TH: 25/10:19/5, čtvrtiny: 23:15, 14:9, 18:12, 15:9

Královští Sokoli : BA Nymburk B

Body: Pavlíček 8, Chramosta 6, Novák, Snop, Soběslav po 4, Holý 3, Adamec, Bubeník, Swingler a Veselý po 2, trojky: 3:1, TH: 27/16:6/2, čtvrtiny: 16:4, 21:11, 26:8, 10:14

Starší žáci U15 – liga

TJ Sokol Kbely : BA Nymburk 67:93

Od druhé čtvrtiny jsme zlepšenou osobní obranou a následným rychlým přechodem na útočnou polovinu, předčili soupeře a v pravidelné rotaci všech hráčů kontrolovali zbytek utkání.

Body: Kosík 25, Studnický 15, Frič 14, Borl 9, Česal a Kejmar 8, Cogan a Loman 6, Dvorský 2, trojky: 2:6, TH: 20/7:21/13, čtvrtiny: 23:18, 17:33, 13:23, 14:19

BA Sparta Praha : BA Nymburk 64:93.
Do poločasu soupeř podával pěkný kolektivní výkon, i přesto jsme do šaten odcházeli s osmibodovým vedením. Ve třetí čtvrtině kluci zlepšili pohyb v obraně a obranný doskok a během pár minut bodově replicas relojes odskočili na dvouciferným rozdíl ve skóre. Během zbytku utkání rychlou kombinační hrou a pěkným procentem střelby za tři body se rozdíl navýšil. Gratulace k vítězství a předvedené hře především ve druhém poločase.

Body: Frič 24, Česal 20, Kosík 15, Kejmar 10, Studnický 9, Dvorský 5, Loman 4, Cogan, Přikryl a Borl po 2, trojky: 3:6, TH: 12/7:9/5, čtvrtiny: 14:19, 22:25, 11:28, 7:21

Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

BC Kolín : BA Nymburk 18:64

Tým U11 se v neděli představil na palubovce Kolína. Krom richard mille replica nepovedené první čtvrtiny, ve které jsme obdrželi 10 bodů, jsme diktovali tempo obou utkání. Dobrá obrana 1na1, rychlé přihrávky do protiútoků a dobrý doskok pod košem soupeře zajistili vysokou výhru. Škoda spousty neproměněných šancí z pod koše.

Body: Davídek 22, Hauser 10, Tobiáš 9, Kubálek 8, Farkaš 6, Poláček 4, Hazdra 3, Sojka 2, TH: 2/6, čtvrtiny: 10:24, 0:15, 2:14, 6:11

BC Kolín : BA Nymburk 12:57

Ve druhém utkání se nám opět nevydařil vstup a vypadalo to, že nám v naší jedenáctičlenné rotaci začínají docházet síly. Od druhé čtvrtiny se však obraz hry změnil a kluci zbytek utkání odehráli opět velice dobře. Z Kolína tak vezeme dvě zasloužené výhry!

Body: Davídek 12, Filip 10, Hazdra 10, Poláček 8, Sojka 6, Kubálek 4, Farkaš 3, Kvíz 2, Hauser 2, TH: 1/7, čtvrtiny: 4:7, 2:22, 4:12, 2:14

Pandy Čelákovice (mix) : NBK JUVENTA Milovice 89:24 a 40:7