ŠEST VÍTĚZSTVÍ KU ČTYŘEM PROHRÁM

Hrací víkend prodloužili muži B o středeční dohrávku prvního kola 1. ligy. Bohužel se museli obejít bez Kotáska a Kováře, a tak zaváhali v obou zápasech. Kadeti sehráli na Sokole Pražském vítěznou bitvu a vyhráli o jediný bod. Mladší žáci nezaváhali ani v sobotu ani v neděli. O dva roky mladší minižáci však nedokázali přehrát v této kategorii silný Brandýs n.L. Juventa v U11 si dvakrát poradila s Kolínem.

Muži B – 1.liga

Sršni Písek – Nymburk B  105:83

Do Písku jsme přijeli na dohrávku utkání ve středu. Polovinu utkání jsme se soupeřem drželi krok a to díky úspěšnému útoku. Bohužel v obraně to bylo velké trápení, kdy jsme nedokázali pokrýt kreativní útok domácích, kteří byli nebezpeční jak zpod koše, tak z perimetru. Začátek 2. poločasu byl v režii domácích, kteří nám nedali šanci. Poslední čtvrtina už se spíše jen dohrávala.

Body: Šlechta 26, Mikolášek 24, Englický 14, Svoboda 13, Špičák 10, … - Novotný 28, Kolář 25, Kulich 9, Vejvar 6, Plešingr 5, Holoubek a Mikula 3, Mareš a Snop 2, trojky: 7:7, střelba za 2 body: 57/36:40/18, doskoky: 49:42, čtvrtiny: 21:28, 34:22, 31:11, 19:22

Slavoj Litoměřice – Nymburk B  68:61

Do Litoměřic jsme přijeli pokusit se domácí tým překvapit zónovou obranou, což se povedlo. Třicet pět minut bylo utkání vyrovnané nebo jsme měli dokonce mírně navrch. V poslední čtvrtině jsme vedli rozdílem asi 8 bodů, ale zkušenosti nakonec rozhodli ve prospěch domácích. Přesto náš mladý tým, kdy juniory doplnili pouze o rok starší Novotný, Mikula a Hořejš, zaslouží pochvalu za bojovný výkon.

Body: Karlovský 12, Kynzl 10, Slunéčko 9, Žikla 8, … - Novotný 24, Vejvar a Mikula 8, Kulich 7, Plešingr 6, Hořejš 5, Holoubek 3, střelba za 2 body: 33/18:37/15, trojky: 38/7:23/7, TH: 17/11:15/10, doskoky: 42:46, ztráty: 11:20, čtvrtiny: 13:13, 19:18, 14:22, 22:8

Kadeti U17 - extraliga

Sokol Pražský : BA Nymburk 95:96

O víkendu nás čekala velice náročná venkovní utkání, ke kterým jsme bohužel neodjeli v úplné sestavě. I tak jsme oba velice těžké soupeře dokázali porazit a tak vedeme extraligovou tabulku s bilancí 4-0, lepší vstup do nové sezóny jsme si nemohli přát.

Sobota a zápas se Sokolem Pražským byl v prvním poločase v celku jasný, hráči hráli po předchozích úspěšných zápasech s chutí a v poločase jasně vedli 28:47, pak však přišlo uspokojení hráčů, čehož domácí využili svým specifickým střídáním, kdy jako by nás kolébali celý první poločas a pak chtěli udeřit, což se jim také podařilo a náš náskok byl po třetí čtvrtině vymazán. V poslední periodě se střídal koš za koš na obou stranách a i když oba týmy často chybovali, nikdo toho nedokázal využít ve svůj prospěch. Poslední vteřiny přinesly naše vyrovnání na 80:80 a domácí měli dost času na svůj poslední útok, ten však naše obrana zvládla skvěle a tak nás čekalo prodloužení, které jsme otevřeli dobrým nájezdem pod koš a po trestných hodech jsme se uklidnili a utkání dovedli k naší spokojenosti, když soupeř střelou s klaksonem oznamujícím konec utkání jen snižoval na konečné skóre 95:96.

Body: Valentíny 31, Kábrt 23, Novák 16, Rylich 12, Srník 7, Benák 3, Vosejpka a Fišera 2, trojky: 26/17, TH: 25/17, čtvrtiny: 16:23, 12:24, 32:16, 20:17, 15:16.

USK Praha : BA Nymburk 72:86

V nedělním utkání jsme zavítali na palubovku sov USK Praha. První čtvrtinu jsme se nemohli dostat do našeho normálního tempa a tak se hrála vyrovnaná čtvrtina 14:16. I v další čtvrtině se naši hráči stále hledali a nedařil se jim rychlý přechod na útočnou polovinu, navíc domácí dokázali vsítit i velmi těžké střely a tak i v poločase bylo skóre vyrovnané 35:40. Po poločase jsme konečně začali běhat, proměnili jsme rychlé protiútoky (19 bodů za třetí čtvrtinu po rychlém protiútoku) a odskočili jsme na pohodlný rozdíl 16ti bodů. Poslední čtvrtina byla plná nepřesností na obou stranách hřiště, žádnému týmu se příliš nedařilo proměňovat i lehké střely a tak po utkání svítil na tabuli konečný výsledek 72:86 v náš prospěch.

Velice náročný víkend jsme zejména kondičně zvládli na výbornou, taktické prvky zejména proti USK nám vycházely téměř dokonale a tak se můžeme těšit z prvního místa v extraligové tabulce.

Body: Srník 23, Valentíny 17, Kábrt 15, Rylich 13, Novák 9, Vosejpka 4, Benák 3, Fišera 2, trojky: 37/8, TH: 20/14, čtvrtiny: 14:16, 21:24, 16:14

Mladší žáci U14 – žákovská liga

BA Nymburk – BC Kolín   79 : 31

Ve třetím kole ligy U 14 jsme přivítali na domácí palubovce družstvo BC Kolín a BC Sojky Pelhřimov. V obou dvou utkáních naše družstvo zvítězilo a zatím je ve skupině D na prvním místě. V sobotním utkání proti  BC Kolín bylo rozhodnuto již o první čtvrtině, která skončila 21:3, V dalších částech utkání dostali šanci všichni hráči z lavičky, kteří jenom vedení navýšili až ke konečnému výsledku 79:31.

Body: Kolář 18, Křemen 15, Dohnal 10, Jakubal 10, Ryl 10, Balšánek 4, Cogan 2, Bauma 2, Černý 2, Snop 2, Janota 2, Adamec 2, TH: 15/8, fauly: 11, trojky: 1, čtvrtiny: 21:3, 19:11, 16:6, 23:11

BA Nymburk – Pelhřimov  86 : 63

V nedělním utkání proti Pelhřimovu se situace opakovala. V první čtvrtině stav 32:12 a opět bylo o utkání rozhodnuto. V další části utkání si zahráli všichni hráči, kteří udržovali výsledek stále o dvacet bodů a více bodů, až do konce utkání.

Body: Kolář 24, Křemen 12, Dohnal 10, Janota 9, Ryl 9, Jakubal 4, Černý 3, Adamec 3, Kejmar 2

TH: 32/15, fauly: 19, trojky: 3, čtvrtiny: 32:12, 13:18, 18:12, 23:21

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

BA Nymburk : BK Brandýs n.L. 22:84

Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi dobře a vypadalo to, že utkání bude vyrovnané, ale bohužel pouze první čtvrtina byla z naši strany dobrá. Zbytek zápasu jsme nebyli schopni se poradně rozběhnout a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Body: Kovač 7, Nosál 4, Tobiáš, Ehl, Nováček, Hendrych, Kubálek 2, Újezdský 1, čtvrtiny: 12:16, 4:30, 3:20, 3:18

BA Nymburk : BK Brandýs n.L. 27:80

Druhé utkání se neslo v podobném duchu jako zbylé tři čtvrtiny toho prvního. Žádná aktivita, žádná bojovnost, žádné běhání.

Body: Kovač 12, Ehl 4, Újezdský 3, Nováček 4, Hamtil 2, Hendrych 2, čtvrtiny: 6:17, 7:23, 8:18, 6:22