PŘIŠLA I VÝHRA O 101

Tento víkend byl prvním dnem, kdy vyběhli na palubovku kadeti do 17 let. Oba své zápasy vyhráli, první proti Plzni výrazným rozdílem, druhý proti silnému Písku menším rozdílem, ale stále to bylo vítězství více než jasné. Své zápasy vyhráli i muži B a o 101 bodů i mladší žáci U14. Jen mladší minižáci U12 našli přemožitele v poděbradském družstvu.

Muži B – 1. liga

Basketball Nymburk B : Sokol Pražský 99:90

Druhé utkání 1. ligy mužů ročníku 2018/2019 jsme sehráli na domácí půdě proti Sokolu Pražskému. Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme vedli 9:0. Postupem času se do poločasu soupeř zlepšil, zejména na útočné polovině. Domácí tým se snažil hrát jednoduše 1 na 1 a střelba z perimetru. V obraně se nám nedařilo v obraně hry 1 na 1, ale velice slušně jsme bojovali pod košem, zejména Mikula a Kovář, proti fyzicky silnějším soupeřům. Ve 2. poločase se nám podařilo zvýšit náskok na 16 bodů, což bylo naše zápasové maximum. V závěru utkání se rozdíl držel okolo 10 bodů a domácí hráči nedopustili žádné drama.

Body: Novotný 24, Kolář 19, Kovář 17, Kotásek 15, Vejvar 8, Mikula 7, Mráz 6, Jirák 3, fauly: 16:21, trojky: 13:8, TH: 19/14 : 20/12, čtvrtiny: 27:20, 23:25, 23:15, 27:30

Kadeti U17 - extraliga

BA Nymburk : BK Lokomotiva Plzeň 104:49

Do prvního utkání letošního ročníku jsme vstoupili velice koncentrovaně a to i po úvodním "ceremoniálu", který předcházel samotnému utkání. Vstup do utkání se nám vydařil skvěle a po pěti minutách jsme vedli již 17:6, pak se náš tým lehce uspokojil v obraně, a tak se hosté lehce bodově dotáhli na rozdíl pěti bodů, to však bylo vše, co naši hráči dovolili a sami začali jasně diktovat tempo hry.

Druhá a třetí čtvrtina byla téměř exhibiční, vycházela nám obrana hráčů 1 na 1, dobře jsme v obraně rotovali, čímž jsme získali spoustu míčů a dokázali je lehce umístit do soupeřova koše. Druhou a třetí čtvrtinu jsme vyhráli 67:18! a bylo jasné, že posledních 10 minut utkání už bude jen formalita, což se také ukázalo a náš tým s přehledem zvítězil.

Body: Srník 20, Valentíny 18, Novák 15, Rylich 10, Hodač 8, Musil 5, Benák a Fišera 4, Kábrt a Vosejpka 2, trojky: 9/22 : 3/16, TH: 7/14 : 3/13, čtvrtiny 21:16, 36:11, 31:7, 16:15

BA Nymburk : Sokol Písek Sršni 92:77

V nedělním dopoledni k nám do haly ZŠ Komenského zavítal tým cosplay z Písku, který překvapivě v prvním utkání porazil BK Pardubice, a tak jsme očekávali velice vyrovnané utkání. To se potvrzovalo během celého prvního poločasu, kdy oba celky hrály velmi vyrovnanou partii. Hosté začali přeci jen lépe a po tlaku na naší rozehrávku se ujali vedení po první čtvrtině 21:26, poté jsme se již lépe adaptovali na tvrdou replicas breitling obranu soupeře a sami jsme začali vytvářet větší tlak na obrané polovině, což nám přineslo poločasové vedení o dva body 44:42.

Nástup do třetí čtvrtiny byl z naší strany skvělý, agresivní aktivní obrana, vybíhání do rychlých protiútoků a častý posun míče znamenal jasné opanování třetí desetiminutovky v poměru 28:12, a tak jsme si vytvořili pohodlný náskok 18ti bodů před posledním hracím dějstvím, které neslo opět ofensivní charakter. Po prostřídání všech hráčů jsme sice polevili v obraně, ale i tak jsme poslední čtvrtinu prohráli jen o 3 body a celkově jste tedy zvítězili 92:77.

První dva domácí zápasy a první dvě vítězství, lépe jsme začít nemohli, ale stále je co zlepšovat a my věříme, že naše výkony ještě porostou a všichni hráči ukáží co v nich je.

Body: Srník 21, Rylich 18, Kábrt 13, Valentíny 12, Novák 9, Musil 6, Fišera 4, Benák a Vosejpka 3, Jirák 2, Poláček 1, trojky: 7/39 : 7/19, TH: 23/46 : 14/27, čtvrtiny: 21:26, 23:16, 28:12, 20:23

Mladší žáci U14 - liga

BA Nymburk – Sokol Vyšehrad 115 : 14

V neděli jsme přivítali na naší palubovce družstvo Vyšehradu. V utkání jsme zvítězili výrazným rozdílem. Všech patnáct hráčů se pravidelně střídalo a nedalo soupeřům žádnou šanci se nějakým způsobem prosadit. Hlavně naše družstvo výborně bránilo a rychlými protiútoky stále zvyšovalo naše vedení. Všichni hráči zaslouží pochvalu za kolektivní pojetí hry a nasazení v utkání.

Body: Kolář 18, Janota 2, Dittrich 4, Cogan 11, Křemen 14, Kejmar 3, Adamec 10 /2x trojka/, Střítežský 6, Jakubal 10, Dohnal 16, Najman 4, Snop 10, Ryl 7,TH: 14/3 fauly: 5, trojky: 2, čtvrtiny: 25:6, 20:6, 36:1, 34:1

Mladší minižáci U12 - krajský přebor

Poděbrady : BA Nymburk 75:32

Hned od úvodní minuty jsme tahali za kratší konec a nestíhali jsme našemu soupeři replica taschen a to jak v obraně, tak v útoku. Během celého zápasu se to bohužel nezlepšilo, a tak pro nás zápas dopadl špatně.

Body: Ehl, Davídek 6, Hazdra, Újezdský, Tobiáš 4, Nosál 3, Kovač, Nováček 2, Hamtil 1, čtvrtiny: 12:9, 28:6, 17:7, 18:10

Poděbrady : BA Nymburk 62:24

Druhé utkání se neslo v podobném duchu a také tak dopadlo. Nebyli jsme schopni dostat se do hry.

Body: Davídek 6, Kubálek, Újezdský, Hendrych 4, Tobiáš, Nosál, Hazdra 2, čtvrtiny: 17:8, 18:2, 4:11, 25:3

Brandýs n.L. : Juventa Milovice 81:33 a 65:23