Nakonec si odvážíme třetí místo

Dvě hodiny po skončení úvodního duelu proti domácím, jsme nastoupili proti týmu z Maďarska, který měl ve svém středu hned čtveřici reprezentantů. Náš systém střídání se neměnil, a to ani při nepříznivém stavu, který svítil na tabuli. Do utkání jsme měli vynikající vstup, ale od druhé čtvrtiny se na nás projevila nedostatečná míra koncentrace (únava) a také jistá nesehranost v netradičních sestavách.

Szombathely U19 - BCM Nymburk U19 59:40

(13:12  20:6  13:13  13:9)

Body : Heinzl 12, Stegbauer 7, Kozina 7, Šubert 5, Vejtruba 3, Křepela 2, Svoboda 2, Vaněk 2,

Dvě hodiny po skončení úvodního duelu proti domácím, jsme nastoupili proti týmu z Maďarska, který měl ve svém středu hned čtveřici reprezentantů. Náš systém střídání se neměnil, a to ani při nepříznivém stavu, který svítil na tabuli. Do utkání jsme měli vynikající vstup, ale od druhé čtvrtiny se na nás projevila nedostatečná míra koncentrace (únava) a také jistá nesehranost v netradičních sestavách. Bohužel naše velmi slabá chvilka, která rozhodla o dalším průběhu, přišla právě ve druhé čtvrtině, kdy se našemu týmu nepodařilo zastavit nápor maďarů a kdy jsme úsek hry od prvé do šesté minuty prohráli 16:2 ! Utkání nakonec opanoval po zásluze soupeř.

neděle 15.9.

Ulm U19 - BCM Nymburk U19 50 - 47

(10:15  13:12  12:12  15:8)

Body : Senohradský 15, Stegbauer 10, Svoboda 6, Heinzl 6, Kovač 3, Šubert 3,Kozina 2, Křepela 2, Lukaševič, Vejtruba.

V neděli jsme se utkali v přímém souboji o druhé místo s bundesligovým týmem z Ulmu. Pětky hráčů v tomto utkání byly určeny takto: Dóm, Mates, Rado, Šube a Michal. Druhá pětka byla ve složení Štegas, Křepka, D.o.d.o., Luka a Kozič. Od první minuty jsme počas celého utkání vedli, soupeř se ale minutu a půl před koncem dostal poprvé do vedení a to si pohlídal až do konce.

Celý turnaj nám ukázal na čem musíme zapracovat a odhalil nám spoustu nových poznatků o hráčích. Kluci se dostávali do nezvyklých rolí, se kterými se někteří poprali úspěšně a někteří méně. Základní rotace poznala, jaké to je vysedávat na lavičce a naopak střídající hráči poznali jaké to je brát osud utkání do svých rukou a nést zodpovědnost za své výkony na hřišti. Jedním z důležitých poznání také bylo, jak hráči dokázali naložit s minutami na hřišti, o kterých dopředu věděli, že je dostanou. Spoustě hráčů činilo velké potíže najít svůj rytmus během čtyř minut, které v každé čtvrtině striktně dostali. Velkým nedostatkem se u všech hráčů během turnaje ukázala práce s fauly a s jejich využitím v náš prospěch. Nezastavovali jsme faulem protihráče při přechodu na útočnou půlku, ale až pod naším košem, což téměř vždy znamenalo buď navýšení konta bodů soupeře nebo náš faul a TH.

Jsem společně se svým asistentem Hawou moc rád, že jsme naši stanovenou taktiku dodržely až do poslední minuty, protože nám tento turnaj přinest velké množství informací o našem týmu, jednotlivcích i týmové chemii.