POSTUP MLADŠÍCH MINIŽÁKŮ NA NÁRODNÍ FINÁLE

Vynikající výsledek přinesl souboj o NF U12, když naši minižáci po remíze v prvním zápase porazili Poděbrady a zajistili si tak postup. Úspěšné tažení finálovou skupinou 1.ligy mají za sebou i muži z Basketbalu Polabí. Junioři v důležitém zápase porazili Pardubice, ale neuspěli s Kolínem. Starší žáci drželi u Tygrů Praha solidní skóre po tři čtvrtiny, pak ale zcela odpadli a vysoko prohráli.

Muži – 1.liga, finálová skupina

Basketbal Polabí : BCM Orli Prostějov 75:64

V nedělním utkání se vzhledem k reprezentační přestávce představila obě družstva téměř kompletní. Na naší straně chyběl pouze Luboš Kovář, který odletěl s národním týmem do Litvy.

První čtvrtina se nesla v duchu obran, i když jsme začali velmi dobře a ujali se po několika minutách vedení, neměli jsme dostatek trpělivosti v zakončení stejně tak jako hostující tým. Proto byl stav po deseti minutách 12:12.

Ve druhé čtvrtině se už oba týmy rozjely a začal se hrát tempo basketbal, který byl očekáván. Prostějov jsme chtěli zamezit zejména ve střelbě z dlouhé vzdálenosti, což se nám příliš nedařilo, v útoku jsme naopak začali hrát více kolektivně a sebevědomě, ale absolutně nám chyběla snaha o útočný doskok (po druhé čtvrtině 0 útočných doskoků. I tak jsme dokázali vsítit 25 bodů a do šaten jsme odcházeli s mírným tříbodovým vedením 37:34.

Po změně stran se změnila i naše snaha o doskok, začalo se dařit pod košem Heinzlovi a v obraně jsme ještě více přitáhli, což pro nás znamenalo pohodlné navýšení skóre na rozdíl čtrnácti bodů po třetím hracím dějství.

Poslední čtvrtina se nesla v duchu trojkových střel, ani jednomu týmu se nechtělo příliš hrát nájezdem do koše, čemuž se snažili zabránit stále fungující obrany a vzhledem k faktu, že ani náš tým a ani tým soupeře se nedokázal dostat na více jak 24% úspěšnost tříbodových pokusů, skončila poslední čtvrtina velice nízkým skóre 11:14. Uhájili jsme domácí neporazitelnost a poskočili v tabulce na úžasné 3. místo.

Body: Novotný 17, Heinzl 16, Kotásek 11, Jirák 10, Dlugoš a Kolář 8, Tůma 5, TH: 16/11 : 14/7, Trojky: 26/6 : 23/5. Čtvrtiny: 12:12, 25:22, 27:16, 11:14.

Junioři U19 - extraliga

BA Nymburk - BK Pardubice 75:68

Velice důležitý víkend pro naše juniory začal sobotním utkáním na domácí palubovce proti Pardubicím. V Pardubicích jsme se radovali z výhry o jeden bod, a tak se dalo očekávat další vyrovnané utkání.

Do utkání o něco lépe vstoupil soupeř, který po polovině první čtvrtiny vedl o 7 bodů, ale ještě do konce dějství dokázal náš tým dotáhnout na mínus dva body. Druhá čtvrtina byla rozhodující, jako jedinou jsme ji vyhráli, když jsme obdrželi pouhých 11 bodů. Dokázali jsme vyrovnat doskok a získali jsme tím menší bodový polštář. Ve třetí čtvrtině bylo několik hluchých míst a několik pasáží "koš za koš", ale stále jsme drželi dvouciferný náskok. V posledním dějství se Pardubicím povedlo dotáhnout na rozdíl dvou košů, ale koncovku jsme zvládli velmi dobře a udrželi velice důležité domácí vítězství!

Body: Fanta 21 a 16 doskoků, Rylich a Srník 14, Studnický 7 a 10 doskoků, Novák 6, Holoubek 5, Kábrt a Valentíny 4,  TH 19/10:14/7. Trojky: 32/7:16/5. Čtvrtiny: 20:22, 25:11, 19:20, 11:15

BA Nymburk - BC Kolín 58:78

V nedělním utkání, které bylo neméně důležité, se na naší palubovce představil Kolín, na jehož půdě jsme prohráli a měli jsme tak co oplácet.

Vstup do utkání byl však z naší strany opravdu velice špatný až tragický. Každý z hráčů moc dobře věděl, jakým herním stylem se Kolín prezentuje, a přesto jsme nechali soupeře dělat přesně to, co chtěl. Jeden fastbreak za druhým po našem špatném návratu do obrany a soupeř vsítil v úvodním dějství 32 bodů! Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili návrat do obrany, pomohli si změnami na obranné polovině a soupeř už do poločasu získal pouze 11 bodů. Bohužel však náš útok nepracoval tak, jak měl, chyběl nám pohyb a především přesnost v zakončení. Úspěšnost 8% za 3 body asi hovoří za vše. Ve druhém poločase nás soupeř do žádného náporu nepustil. Naše obrana už nebyla zdaleka tak špatná, jako v první čtvrtině, ale bohužel jsme se v útoku nedokázali chytit. Soupeř si pohodlně dokráčel pro vysoké vítězství i ve druhém vzájemném utkání sezóny. Bohužel nemůžeme začínat hrát až po čtvrtině utkání.

Body: Valentíny 16, Holoubek, Kábrt, Srník a Novák 8, Rylich 5, Fanta 3 a 10 doskoků, Snop 2, TH 26/16:28/19. Trojky: 24/2 : 32/5. Čtvrtiny: 19:32, 12:11, 13:17, 14:18

Starší žáci U15 - extraliga

BŠ Tygři Praha - Nymburk 91:58

Vstup do zápasu jsme měli dobrý, dařilo se nám v útoku. Od druhé čtvrtiny však soupeř začal hrát s větší chutí a agresivitou. Dominoval zejména na útočném doskoku. Tygři se dostali do mírného vedení, které udržovali až do konce třetí čtvrtiny. Zápas se zdál být otevřený, prohrávali jsme jen o 8 bodů. Tygři však vlétli do poslední části jako uragán, vynutili si několik ztrát, když jsme dvě minuty téměř nepřešli polovinu hřiště a zápas rychle rozhodli. Poslední část jsme prohráli o neuvěřitelných 25 bodů.

Body: Kolář 21, Cogan 10, Fanta 9, Jakubal a Dohnal po 6, Křemen a Janota po 3. Fauly 27:23, Trojky 8:2, TH 29:17/31:16, čtvrtiny: 18:21, 24:14, 22:21, 27:2

Mladší minižáci U12 - kvalifikace o NF

BA Nymburk - Basket Poděbrady  51:46

V pátek 21.2. čekalo naše minižáky druhé a rozhodující utkání finále kvalifikace na Národní Finále 2020! V prvním utkání naši kluci remizovali s týmem Poděbrad 64:64 a dalo se tak čekat velké drama!

Začátek utkání vyzněl jasně pro Poděbrady. Trenéři soupeře nasadili do úvodu velmi silnou pětku v čele s Matyášem a Tobiášem Bendou. Prohrávali jsme dokonce 4:18, naštěstí se nám na konci první čtvrtiny podařilo několikrát skórovat a snížit na 10:20. Sázka na výkonnostně rozdílné pětky však Poděbradům nevyšla. Už na konci druhé čtvrtiny jsme se dostali do mírného vedení, které jsme navýšili i po třetí čtvrtině kdy soupeř opět pozměnil sestavu. Poslední dějství bylo velké drama, ale kluci bojovali a zápas sezóny dotáhli do vítězného konce! Děkujeme hráčům Poděbrad za krásné zápasy, skóre dvojzápasu 115:110 dokazuje, jak vyrovnané to celé bylo!

Našim klukům patří velká gratulace, postupují totiž na NF, které se bude konat 1.- 3.5.2020 ve Žďáře nad Sázavou!

Body: Davídek 13, Kovač a Újezdský 8, Tobiáš 6, Hazdra a Nozar 4, Hauser 3, Sojka a Hendrych 2, Poláček 1,  TH 11/5, čtvrtiny: 20:10, 9:20, 8:11, 14:5