PŘIŠLA I REMÍZA

Basketbalově bohatý víkend přinesl celou škálu výsledků včetně nerozhodného stavu. Zvítězit se podařilo mužům z Basketbalu Polabí ve finálové skupině 1.ligy, juniorům U19 v extralize, starším minižákům U13 i nejmladším minižákům U11. Kvalifikace o Národní finále U12 skončila v derby s Poděbrady nerozhodně 64:64.

Muži 1.liga - skupina o 1-6 místo

Basketbal Polabí : Basketbal Olomouc 97:80

K nedělnímu utkání jsme nastupovali bez 3 hráčů Heinzla, Kotáska a Votroubka, ale i přes tento fakt jsme chtěli udržet domácí neporazitelnost a to se nám díky slušné obraně dařilo již od prvních minut.

V první čtvrtině se náš útok ještě hledal a soupeř toho využíval zejména na doskoku a v přechodu na útočnou polovinu kde střílel téměř okamžitě a s dobrou úspěšností. Od druhé čtvrtiny už jsme začali úřadovat a vytvořili si tak dobré poločasové vedení 53:39.

Ve třetím hracím dějství začal hostující tým častěji měnit styl obrany a my jsme tak často zakončovali velice zbrkle, postupem času se však naše hra v útoku uklidnila a i třetí čtvrtinu jsme dokázali vyhrát (21:18) a tak jsme šli do posledních 10 minut se 17 ti bodovým polštářem.

V posledních minutách se ani jednomu z týmů příliš "nechtělo" bránit, ale vzhledem k faktu, že je důležité v této fázi i skóre, tak hráči po důraznější domluvě opět zapnuli a uhájili tak 17 ti bodové vedení s celkovým skóre 97:80 a tak si stále držíme domácí neporazitelnost a máme tak jubilejní 10 vítězství z 10 zápasů na domácí palubovce.

Body: Novotný 22, Dlugoš 20, Kovář 19, Mikula a Kolář 13, Tůma 5, Jirák 3, Vejvar 2, TH: 16/13 : 10/5. Trojky: 34/14 : 23/9, čtvrtiny: 24:20, 29:19, 21:18, 23:23

Junioři U19 - extraliga

Slavoj BK Litoměřice - BA Nymburk 82:89

Přesto, že jsme sobotního soupeře porazili na začátku sezóny o 34, bylo nám jasné, že nás nečeká snadný úkol. Litoměřice už letos dokázali potrápit i porazit nejeden tým z předních pozic extraligy a tak jsme se nechtěli uspokojit zdánlivým rozdílem v umístění v tabulce.

Vstup do utkání byl velmi rozpačitý. Trápili jsme se na doskoku, a tak jsme nemohli hrát v tempu. Soupeř navíc velmi dobře bránil v postupném útoku, proto byli diváci v Litoměřicích svědky nepříliš pohledného fyzického basketbalu. Soupeř vsítil v obou čtvrtinách první půlky 18 bodů, my pouze 14 a 15! Poločasové skóre bylo 36:29 a bylo jasné, že se musíme velice rychle probrat. To se nám naštěstí ve třetí čtvrtině do určité míry povedlo, začali jsme mít převahu na doskoku a dokázali jsme se často dostávat na čáru trestného hodu. Naše velice špatná úspěšnost právě z čáry trestného hodu však držela soupeře v utkání. Do poslední čtvrtiny jsme šli s vedením o 5 bodů. Toto vedení jsme mírně navýšili a drželi až do posledních minut. Trojka soupeře dvě a půl minuty před koncem však opět snížila rozdíl na 5 bodů a soupeř se nechtěl vzdát. Třicet dva a sedmnáct sekund před koncem trefily Litoměřice těžké střely za tři body a tři sekundy před koncem srovnal z TH Wiesner. Šlo se tedy do prodloužení. V tom jsme konečně začali proměňovat šestky a díky dobré obraně jsme si dokráčeli pro důležité vítězství!

Body: Fanta 24 a 11 doskoků, Rylich 18, Kábrt 17, Novák 13, Valentíny 9 a 10 doskoků, Snop 4, Studnický a Srník 2, TH 49/29, čtvrtiny: 18:14, 18:15, 15:27, 25:20, prodloužení: 6:13

YDEA Kondor Liberec - BA Nymburk 81:111

Soupeř vstoupil do utkání velice dobře a dokázal trestat naši laxnost v obraně a především na doskoku. Až za stavu 17:4 pro Liberec se naši hráči trochu vzpamatovali a došlo jim, že v extralize nebude žádná výhra zadarmo. Bohužel hloupé chyby v rotaci a stále bídný obranný doskok znamenaly neustálý růst bodového konta Kondorů. V poločase byl stav 50:41 pro domácí. V poločasové přestávce pochopitelně musela přijít rázná domluva od hlavního trenéra. Vždyť soupeř do té doby získal stejné útočných doskoků jako my obranných! Po třech minutách druhého pločasu bylo skóre 61:54, ale krátká šňůra nás dostala k vyrovnání. Soupeř se pak ještě krátce dostal do vedení, ale to bylo naposledy v utkání. Na konci třetí čtvrtiny jsme již totiž vedli 80:73 - 39 vstřelených bodů za čtvrtinu (o 2 méně než za první poločas). Poslední dějství jsme doslova ovládli. Agresivnější obrana, mnohem lepší doskok a konečně jsme se dostali do naší up-tempo hry. Škoda, že až na poslední desetiminutovku. Tu jsme ale vyhráli 31:8 a vezeme tak další vítězství!

Body: Srník 29, Kábrt 22, Rylich 18, Valentíny 17, Fanta 10, Snop 7, Novák 5, Schmidl 3, TH 21/16, čtvrtiny: 25:19, 25:22, 23:39, 8:31

Starší žáci U15 - extraliga

Tygři JBC Brno - BA Nymburk 71:66

Začali jsme nebojácně a v první čtvrtině jsme byli jednomu z favoritů soutěže vyrovnaným soupeřem. Druhá čtvrtina byla již bohužel v režii domácích, když jsme neubránili téměř nic a do šaten jsme odcházeli s velkým 16 bodovým mankem. Tento náskok se ukázal jako rozhodující i přesto, že jsme odehráli skvělou třetí čtvrtinu, kde jsme hýřili aktivitou jak v obraně, tak v útoku a soupeře dotáhli na jeden bod. Stálo nás to však spoustu sil a soupeř si už poslední čtvrtinu pohlídal, když jsme zde udělali několik zbytečných ztrát.

Body: Fanta 18, Kolář 14, Janota 11, Cogan 8, Střítežský 6, Jakubal 5, Dohnal 4. Fauly 22:20, Trojky: 2:4, TH: 23/10:23/14, čtvrtiny: 17:14, 28:15, 10:25, 16:12

BK Opava - BA Nymburk 74:71

Průběh utkání byl velmi podobný tomu sobotnímu, velmi silná Opava nás přehrávala ve vnitřním prostoru a jednoduchými nájezdy si vytvořila do poločasu 15bodový náskok. Po přestávce si hráči dali říct a konečně začali plnit to, na čem jsme se domluvili. Zlepšili jsme doskok a náskok soupeře se postupně ztenčoval, dokonce jsme měli na ruce 10 sekund před koncem střelu zpod koše na vyrovnání, bohužel jsme ji neproměnili.

Body: Fanta 22, Cogan 19, Kolář 8, Křemen 7, Dittrich 5, Janota 4, Střítežský 3, Kozák 2, Dohnal 1. Fauly 23:22, Trojky: 3:3, TH: 29/13:31/12, čtvrtiny: 19:14, 25:15, 18:21, 12:21

Mladší minižáci U14 - extraliga

Sokol Pražský : BA Nymburk 84:66

Družstvo U14 v předehrávce opět vlastními chybami prohrálo na palubovce Sokola. Již několikáté utkání, kdy soupeř nevyhrál, že by byl lepší, vždyť jsme ho v základní části porazili o 30 bodů, ale my neuvěřitelnými ztrátami a nedůraznou obranou dopřáváme soupeřům vítězství. Než abychom míč přidrželi, nesmyslně se ho hráči zbavují a nahrávají soupeřům, kteří si jednoduše zakončují. Soupeř se vůbec proti nám nenadře dát koš.

Body: Černý J. 19, Dittrich 18, Snop 9, Křemen 8, Prokeš 5, Vodrážka 3, Nazarčuk 2, Vrchota 2, čtvrtiny: 24:18, 23:8, 24:11, 13:29

Starší minižáci U13 – krajský přebor

BA Juventa Nymburk : BŠ Tygři Praha 90:16 a 78:18

Naším posledním soupeřem byli Tygři Praha. Od začátku utkání jsme podávali velice slušný výkon, který začínal již od obrany a v útoku jsme zkoušeli věci z tréninků a musíme říci, že se to docela dařilo a obě utkání vyhráváme velkým rozdílem a vracíme tygrům dvě porážky z podzimu. Práce nás čeká opravdu hodně ale když kluci chtějí, tak to vcelku jde a budeme rádi ať pochopí, že hrát se musí za každého stavu a to jak proti silnějším tak i slabším soupeřům.

Body: Amiel 19, Davídek 18, Nezdařil 16, Vitovský 8, Hauser a Jenčík 6, Nozar 5, Kerhart a Pojsl 4, Klacek a Pelikán 2

Body: Davídek 16, Pelikán 14, Jenčík 13, Nezdařil 11, Amiel a Hauser 9, Kerhart 4, čtvrtiny: 22:4, 20:6, 17:2, 17:6

Mladší minižáci U12 - kvalifikace o NF U12 - finále

BA Nymburk - Basket Poděbrady 64:64

V úvodním utkání finále kvalifikace o NF U12 se na naší palubovce představil tým Poděbrad. S tímto soupeřem jsou v plánu dvě utkání, která rozhodnou o postupujícím na NF.

Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, ale zhruba od poloviny druhé čtvrtiny měl soupeř mírně navrch. Hezkou šňůrou se hosté dostali až na rozdíl 12 bodů ve třetí čtvrtině. Do posledního dějství jsme šli se sedmibodovým mankem. V poslední čtvrtině jsme však skvěle zabojovali a dlouho jsme se drželi ve vedení. Soupeř bohužel pár vteřin před koncem skóroval a srovnal, my následný útok neproměnili a v časové tísni již nezvládl skórovat ani soupeř. Utkání skončilo za stavu 64:64, což je možné vzhledem k druhému utkání, které ještě musí být odehráno.

Body: Poláček 12, Sojka 10, Nozar a Újezdský 8, Tobiáš a Hauser 7, Hamtil a Davídek 4, Hazdra 3, Vitovský 1, TH 12/6, čtvrtiny: 19:16, 15:21, 19:23, 11:4

Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

BA Nymburk : Pandy Čelákovice mix 57:60 a 41:63

Po delší době jsme odehráli dvě utkání na domácí palubovce a byla to velmi poučná utkání. Velmi dobrý tým Pand z Čelákovic hrál běhavý a jednoduchý minižákovský basketbal, navíc s velmi dobrým nasazením. Bohužel právě v nasazení se náš tým nedokázal hostům vyrovnat, a to nás stálo vítězství v prvním utkání. V odvetě jsme už byli podstatně horším týmem a musíme přidat hlavně v nasazení a kolektivním pojetí. Víme, na čem musíme pracovat a uvidíme, zda si kluci z takových kvalitních utkání vezmou ponaučení.

1.zápas:

Body: Poláček 15, Davídek 13, Kvíz 8, Tomek 7, Hazdra a Vokřál 4, Mirovský a Kukačka a Horký 2,

Fauly: 11:8, Trojky: 2:1, TH: 6/1 : 8/3, čtvrtiny: 12:17, 13:22, 12:10, 20:11

2.zápas:

Body: Davídek 10, Kvíz a Poláček 8, Kalný 6, Farkaš a Vrba a Hazdra 3, Fauly: 5:5, Trojky: 0:0, TH: 7/3 : 3/1, čtvrtiny: 14:18, 5:22, 10:8, 12:15

NBK Juventa Milovice : BC Benešov 50:37 a 25:23

V sobotu tým U11 přivítal doma tým BC Benešov. Byla to naše první domácí výhra v této sezóně a to i přes řadu omluvenek z důvodu nemoci. Bohužel jsme nenavázali na vynikající výkon, který jsme převedli v Čelákovicích. Především nám chyběla bojovnost a nasazení. Tu jsme předvedli až v druhé polovině druhého utkání.

1. zápas

Body: Novák 21, Šeda 9, Zachariáš 8, Kyral 8, Prochovník 2, Novotný 2, čtvrtiny: 11:10, 9:9, 11:6, 19:12

2. zápas

Body: Novák 10, Zachariáš 6, Kyral 5, Petkanov 2, Redlich 2, čtvrtiny: 5:14, 4:0, 6:7, 10:2

Dále nastoupili Kudlička Šimon a Jakub, Šmíd, Bránský, Lubelec, Nozar.