STŘÍDAVĚ OBLAČNO

O víkendu se dařilo mužům Basketbalu Polabí, když výhrou na Vyšehradu neztratili kontakt se špičkou skupiny A 1.ligy. Mladším žákům se naopak nevydařil vstup do extraligy a oba zápasy proti západočeským týmům prohráli. V kategorii U12 to byly opět parádní výsledky, tentokrát v Kolíně a přes marodku se dařilo i dětem U10 ve Šmoulince. Ženy i přes prohru v Příboru, vybojovaly finálovou skupinu II.ligy.

Muži - 1.liga, skupina Západ

KK Sokol Vyšehrad : Basketbal Polabí 78:99

K pátečnímu utkání jsme odjížděli jako favorité a od prvních minut jsme tento fakt jasně potvrzovali, kdy jsme zejména dobrou obranou dostali utkání po první čtvrtině jasně pod naši kontrolu 10:26. Ve druhé čtvrtině jsme sice obdrželi 18 bodů, ale nadále se nám dařilo v zakončení a tak jsme si v poločase vytvořili pohodlný náskok 22 bodů 28:50.

Do druhého poločasu jsme vstoupili poněkud rozpačitě, soupeř nám dělal problém zónovou obranou, do které jsme bohužel jen neúspěšně stříleli a přestali se koncentrovat na útočný doskok a zejména na návrat do obrany, hostům padlo několik těžkých střel, vsítili 3x koš s faulem a pár nepřesných výroků rozhodčích, kteří nám 3x vzali možnost držení míče bylo rázem z utkání drama a náš pohodlný náskok se ztenčil na 8 bodů. V poslední čtvrtině jsme se vrátili alespoň k naší standardní obraně a utkání tak nakonec pohledně dotáhli do výtěžného konce a to i přes velmi špatnou třetí čtvrtinu.

Body: Tůma 21, Votroubek 16, Vejvar 13, Mikula 12, Dlugoš 11, Kolář 10, Novotný 9, Jirák 4, Mareš 3.

Trojky: 22/8 : 22/10, TH: 17/12  : 21/17, čtvrtiny: 10:26, 18:24, 31:23, 19:26

Mladší žáci U14 – extraliga

Vstup do extraligy se našim žákům nepovedl. Po letošních relativně snadných výhrách v základní skupině ligy a po loňských ještě snadnějších výhrách v krajském přeboru na ně nastoupili soupeři o hodně zdatnější fyzicky a s vyšším basketbalovým uměním. Navíc někteří hráči se v pátek vrátili z lyžařského výcviku a nebyli schopni plně změnit styl pohybu.

BA Nymburk : Jiskra Domažlice 57:72

Domažlice se umístili na druhém místě skupiny B ligy, když prohráli jen dvakrát a celkové skóre měli 1296:615. Navíc se posílili pro potřeby extraligy o 3 hráče nepostoupivší Lokomotivy Plzeň.

Naši hráči nevstoupili do utkání dobře. Velké množství nevynucených chyb a žalostná střelba zpod koše ještě více působila na psychiku hráčů. První poločas jsme prohráli o deset, druhý sice jen o pět, ale to pochopitelně na výhru nestačilo.

Body: Černý J. 19, Křemen 8, Snop 8, Dittrich 5, Adamec 4, Prokeš 4, Vrchota 4, Nazarčuk 2, Vodrážka 2, Procházka 1, TH:15/9, čtvrtiny: 18:22, 6:12, 10:20, 23:18

BA Nymburk : BA Grizzlies Plzeň 60:76

V nedělním zápase nás čekal soupeř, který v lize, shodou okolností ve stejné skupině jako Domažlice, neprohrál ani jeden zápas a skončil s poměrem skóre 1240:567 na prvním místě. I když výkon našich hráčů byl o poznání lepší než v sobotním zápase, podepsaly se pod druhou prohrou doskoky. Soupeř pod naším košem získal mnohonásobně více míčů než my pod jejich. Tím získal nejen možnost bodového úspěchu, ale také vysiloval naši obranu fyzicky a dával možnost získávat na sebe další a další fauly. Především útočný doskok po druhém neproměněném trestném hodu byl zdrcující.

První slabší úsek si naši hráči vybrali na konci prvního poločasu, kdy Západočeši šli do osmibodového trháku. Třetí čtvrtina byla z hlediska konečného skóre nejdůležitější. Nejprve Plzeň utekla na 14 bodů, pak jsme zahráli výborný úsek my a stáhli rozdíl na 6 bodů. Jenže poslední čtvrtinu jsme prohráli o 10.

Body: Adamec 12, Černý J. 10, Snop 10, Křemen 9,  Dittrich 8,  Vrchota 6, Vodrážka 3, Zhříval 2, TH:  21/9, čtvrtiny: 18:19 , 10:17, 15:13, 17:27

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

BC Kolín - BA Nymburk 18:112

K prvnímu dvojutkání v roce 2020 přijel náš tým U12 na palubovku Kolína. Vstup do utkání se nám vydařil skvěle. Rychlá a nesobecká hra v útoku podpořena velmi dobrým výkonem v obraně nám zajistila brzké vedení. Soupeř měl v úvodní čtvrtině utkání problém opustit vlastní polovinu a my tak snadno skórovali z rychlých protiútoků. Ve druhém dějství se již soupeř oklepal, ale přesto po zbytek utkání jasně dominovalo naše družstvo.

Body: Davídek 29, Kvíz 19, Hauser 12, Újezdský 11, Hamtil 9, Sojka a Kořínek 8, Tobiáš 7, Hazdra 5, Kubálek 4, TH 25/12, čtvrtiny: 4:38, 12:28, 2:21, 0:25

BC Kolín - BA Nymburk 16:66

Druhé utkání, které bylo klasicky zkrácené, se neslo ve stejném duchu jako to první. Úvodní čtvrtina byla opět pouze na jeden koš, když soupeř nedokázal skórovat ani jednou. V dalším pokračování utkání se sice soupeř znovu trochu oklepal, ale bylo jasné, že si domů odvezeme dvě jasné výhry.

Body: Hauser 17, Davídek 16, Sojka, Tobiáš a Hazdra 8, Újezdský 4, Kubálek 3, Kvíz 2, TH 15/5, čtvrtiny: 0:22, 4:12, 8:16, 4:16

Šmoulinka Cup v Praze

Přípravka odehrála další kolo Šmoulinka Cupu v Praze. I přesto, že jsme měli velkou marodku, tak jsme dokázali jedno utkání vyhrát. Kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost. Celý turnaj vyhrál tým Kolína.

Výsledky

Kolín - Jižní Supi 54:16

Nymburk - Kolín 21-51

Nymburk - Jižní Supi 44:26

Ženy – 2.liga, skupina B

BK Příbor – Basketball Nymburk 72:56

Po 4 hodinové cestě doprovázené sněžením jsme do utkání vstoupili velmi dobře. V první čtvrtině jsme trefili čtyři tříbodové pokusy. Bohužel se nám nedařilo zabránit hostům skórovat, a proto bylo utkání v polovině vyrovnané. V druhé polovině naše úspěšnost střelby rapidně poklesla a i přes zlepšenou obranu se nám nedařilo držet krok a ztráceli jsme, chvílemi i o 10 bodů. V poslední čtvrtině jsme se dostali téměř na dostřel, rozdíl byl 4 body. Vytáhli jsme celoplošnou obranu, ale domácí Příbor zachoval chladnou hlavu, lehce nás překonával. Během posledních 2 minut si vytvořil konečný náskok. Prohra o 16 bodů však neodpovídá průběhu celého zápasu.

Nicméně i přes prohru se podařilo postoupit do finálové skupiny. Tam jsme si sice nepřenesli žádné vítězství, ale do konce sezony jsme se však vyhnuli obavě ze sestupu do krajského přeboru.

Body: Hájková Petra 15, Hlaváčová Daniela 9, Mocová Eliška 7, Myšková Martina 7, Friedelová Anna 6, Hojková Lenka 6, Hojková Michaela 4, Jonášová Marika 2, Dirbáková Simona 0, TH: 17/13:20:8, čtvrtiny: 18:21, 15:13, 18:11, 21:11

Dlužíme ještě výsledek a průběh odloženého utkání 11.kola

Basketball Nymburk : Vlčice Žďár nad Sázavou 62:48

K zápasu přijel Žďár pouze s 5 hráčkami a naše hráčky si myslely, že zápas je předem vyhraný. Opak byl pravdou. Žďár neměl co ztratit a navíc proměňoval i šance z těžkých pozic. Hrál svoji hru a my jsme se přizpůsobili. Bylo těžké hráčky přimět k rychlejší hře. Naštěstí v druhé půlce začal hostům docházet dech a my jsme se konečně dostali do vedení, které jsme v poklidu udrželi až do konce.

Body: Hlaváčová Daniela 16, Myšková Martina 14, Hájková Petra 12, Mocová Eliška 8, Adame Barbora 4, Hamplová Monika 3, Dirbáková Simona 2, Havlíková Andrea 2, Jonášová Marika 1, TH: 27/9:32/18, čtvrtiny: 12:19, 20:14, 12:2, 18:13