Královští Sokoli

BK ISKRA Svit

BKM Lučenec

NEJSTARŠÍ A NEJMLADŠÍ NA JEDNA MÍNUS

Muži Polabí přehráli na domácí palubovce i bez několika klíčových hráčů Písek. Nedařilo se však ani juniorům na jihu Čech v Písku a Jindřichově Hradci ani žákům na severní Moravě v Ostravě. Minižáci U13 a U11 odehráli šest zápasů, všechny na venkovní palubovce, a v nich vyhráli pětkrát.

Muži - 1.liga, skupina Západ

Basketbal Polabí : Sokol Písek Sršni 87:72

Do nedělního utkání jsme proti prvnímu týmu tabulky vstoupili v omezené sestavě, ale i tak jsme si šli jasně za svým cílem, kterým bylo vítězství a upevnění třetího místa v tabulce. Hosté vstoupili do zápasu velice dobře a 3 trojkami v řadě otevřeli utkání ve velkém stylu, postupem času se však hra začala vyrovnávat a i když jsme měli často zbytečné ztráty, dokázali jsme snížit rozdíl ve skóre na pouhý bod po konci druhé čtvrtiny. Ve třetí čtvrtině se hrál velice bojovný basketbal s řadou nepřesností a koš na jedné straně střídal koš na straně druhé. Ještě minutu před koncem třetí čtvrtiny byl stav vyrovnaný 58:59, hosté se ale bodovým trhákem dostali až na konečný stav po třetím hracím dějství 58:64 a tak byla před námi napínavá poslední desetiminutovka.

Skóre v poslední čtvrtině otevřel hostující Svoboda a upravil na 58:66 to však byl impulz pro Stanislava Votroubka, který první trojkou snížil na 61:66 a následně korigoval dalším úspěšným pokusem rozdíl ve skóre na pouhé dva body 64:66. Timeout hostů nás nepřibrzdil a po zisku a krásné individuální akci Martina Holoubka bylo vyrovnáno a od té doby patřila palubovka pouze naším hráčům, kteří zejména úspěšnou střelbou za 3 body a šnůrou 21 bodů oproti šesti hostujícím jsme ukončili zápas na skóre 87:72 v náš prospěch a upevnili jsme si tak třetí místo v tabulce skupiny západ, což je vzhledem k vyrovnanosti soutěže a naší téměř vždy neúplné sestavě na utkáních skvělé.

Body: Dlugoš 32, Tůma 13, Kolář 12, Votroubek 11, Mikula 9, Vejvar 4, Holoubek a Jirák 3, TH: 27/14 :  19/15, trojky: 36/13 : 36/9, čtvrtiny: 14:20, 27:22, 17:22, 29:8.

Dlužíme ještě utkání ze 3.ledna2020

GBA Lions Jindřichův Hradec : Basketbal Polabí 87:86

Na začátku roku 2020 nás v 1.lize mužů čekal soupeř ze skupiny "těžkých", a když se k tomu přidala omezené sestava bez hráčů základní rotace se zkušenostmi z KNBL, odjížděli jsme k utkání jako velcí outsideři.

Do utkání jsme tak mohli nastoupit s čistou hlavou a s vědomím pokusit se o téměř nemožné. Hned v úvodu jsme riskovali při obraně klíčových hráčů soupeře, nechali jsme je střílet a soustředili se na obranný doskok, což se nám v úvodu utkání dařilo, postupem času a s úbytkem sil jsme v omezené sestavě začali doskok ztrácet a soupeř tak vyrovnal díky druhým i třetím šancím v útoku rozdíl ve skóre a po pár minutách ve druhé čtvrtině se dostal do vedení, které navyšoval až do poločasového stavu 43:34.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit tak, abychom udrželi soupeře na přijatelném bodovém odstupu, nedostat se do problému s fauly a zkusit v poslední čtvrtině hrát s maximální intenzitou zejména na útočné polovině a to se nám dařilo výborně. Po 3 čtvrtinách jsme prohrávali o pouhých 5 bodů a mohli se pokusit o zázrak. I když jsme v posledních dvou minutách zápasu prohrávali o 7 bodů jasně jsme si řekli, že jen nám "jedno" zda prohrajeme o 26 bodů (kvůli vzájemnému rozdílu ve skóre, kdy jsme na domácí palubovce v plné sestavě zvítězili o 27 bodů) nebo o méně a tak jsme se vrhli vstříc útokům a 11 vteřin před koncem jsme z trestných hodů snížili na rozdíl jediného bodu 87:86, soupeř však měl míč a tak jsme se museli uchýlit k taktickému faulu, hostující hráč neproměnil ani jeden trestný hod, nicméně nám se nepodařilo poslední střelu utkání umístit do koše a tak jsme si odvezli porážku o jeden bod. Po utkání jsme však mohli mít hlavy vztyčené a i když scházel kousek k neuvěřitelnému vítězství i tak jsme měli skvělý pocit po utkání, jelikož každý na palubovce i mimo ní nechal maximum a tak to má být.

Body: Jirák a Tůma 19, Dlugoš 13, Rylich 10, Votroubek 9, Mareš 8, Mikula 5, Vejvar 3, trojky 39/12, 31/11, TH: 19/11, 24/21, čtvrtiny: 8:19, 35:15, 23:27, 21:25

Junioři U19 - extraliga

Sokol Písek - BA Nymburk 93:77

V rámci 13. kola extraligy juniorů jsme se představili na palubovce lídra tabulky - Písku.

Vstup do utkání byl z obou stran pomalejší, ale Písek si bohužel brzy vybudoval náskok díky nátlakové obraně. Přestože jsme věděli, s čím na náš Písek vytasí, tak jsme bohužel nedokázali splnit pokyny pro překonání vytažené obrany soupeře - 18!! ztrát v prvním poločase. Ke konci druhé čtvrtiny jsme však dokázali limitovat zbytečné ztráty a tím se vrátit do zápasu - v poločase to bylo už jen 48:41 pro Písek. Vstup do druhé půle se nám vydařil a tak jsme se dotáhli na rozdíl pouhého jednoho bodu. Pak nás ale začali brzdit problémy s fauly, do kterých se dostali hned 4 hráči naší základní rotace. Fanta s Holoubkem utkání nedohráli, Rylich s Kábrtem měli na konci 4 osobní chyby. Soupeř opět odskočil, tentokrát na 11 bodů a v posledních minutách už své vedení udržel.

Body: Rylich 17, Benák, Srník a Valentíny 12, Holoubek 9, Kábrt 7, Fanta 6, Fišera 2, TH 23/14, trojky: 8:5, čtvrtiny: 26:13, 22:28, 20:16, 25:20

GBA Jindřichův Hradec - BA Nymburk 110:95

Po náročném sobotním utkání na palubovce lídra extraligy nás čekalo utkání na půdě druhého týmu soutěže - GBA Jindřichův Hradec.

Po sobotním utkání na palubovce běhavého Písku jsme se chtěli vrátit k naší up-tempo hře a bojovat s cizineckou legií GBA. V prvních pěti minutách se nám nedařilo hrát v tempu a dobře organizovaná obrana GBA pracovala bezchybně. Ještě v první čtvrtině jsme menší bodové manko umazali, ale opět byl problém se ztrátami. Ve druhé čtvrtině nás soupeř přeskákal pod naším košem a dokázal proměnit střely z dálky a tak jsme v poločase ztráceli 10 bodů. Vstup do druhé půle se nám klasicky vydařil, a tak jsme opět dýchali soupeři na záda. Příběhem druhého poločasu bylo však duo Burda-Stormark. Jejich pick and roll nám dělal obrovské potíže. Když už jsme dokázali tyto dva hráče pokrýt, dokázal jiný hráč soupeře trefit těžkou střelu a stále tak domácí drželi bodový odstup. Poslední čtvrtina byla přestřelkou bez obran. Bohužel i v útočně laděném posledním dějství dokázal soupeř zvítězit 35:33 a uhájil tak poměrně pohodlně výhru.

Body: Srník 19, Fanta 19 + 10 doskoků, Rylich 18, Kábrt a Holoubek 12, Valentíny 11, Fišera a Snop 2, TH 27/18, trojky: 10:5, čtvrtiny: 24:19, 23:15, 28:25, 35:33

Starší žáci U15 - extraliga

Snakes Ostrava - BA Nymburk 69:66

V utkání jsme soupeři dovolili soupeři 30 útočných doskoků, když zejména podkošoví hráči soupeře si balón po neúspěšných střelách sbírali, jak se jim zachtělo a následnou druhou, třetí a někdy i čtvrtou šanci využili ke skórování. Zlepšení výkonu z naší strany v posledním hracím období stačilo jen na snížení soupeřova náskoku. Na výkonu se projevila absence našeho pivota Ondry Cogana, který nemohl hrát kvůli nemoci.

Body: Kolář 15, Janota a Křemen po 12, Fanta 9, Dohnal 7, Jakubal 4, Střítěžský 3, Rufer a Kozák po 2. Fauly: 22:22, Trojky: 3:9, TH: 26/12:21/7, čtvrtiny: 15:15, 17:18, 22:7, 15:26

NH Ostrava - BA Nymburk 87:63

Hráči vstoupili do utkání správně namotivovaní - první čtvrtinu jsme odehráli velmi solidně a jako jedinou v zápase jsme ji vyhráli. Od druhé čtvrtiny nás ovšem soupeř začal přehrávat, zejména v prostoru poblíž koše, když my jsme se na každý koš nadřeli. Ostrava nás definitivně zlomila v posledním hracím období, když my jsme opět neproměnili několik dobrých pozic a naopak Ostrava několikrát skórovala z rychlého protiútoku, což nás dostalo na kolena definitivně.

Body: Kolář 25, Janota 15, Fanta 9, Křemen 4, Jakubal 3, Rufer 2, Kozák 2, Střítěžský 2, Dohnal 1. Fauly 22:18, Trojky 6:4, TH: 24/13 : 25/15, čtvrtiny: 15:16, 25:18, 24:17, 23:12

Starší minižáci U13 - krajský přebor

BA Sparta Praha : BA Juventa Nymburk 17:81 a 19:81

První dvě utkání v roce 2020 sehrálo družstvo U13 na palubovce BA Sparta. S tímto týmem jsme doma prohráli o koš, a tudíž jsme chtěli dnes tuto prohru napravit a to se nám povedlo. Od začátku prvního utkání jsme na hřišti dominovali a obě utkání vyhráli velkým bodovým rozdílem. V utkání kluci předvedli mnoho pohledný akci z tréninků a pevně věříme, že budeme takto pokračovat.

1.utnání:

Body: Amiel 15, Ehl 14, Davídek 13, Jenčík 10, Hauser 8, Nosál a Nováček 6, Vitovský 4, Medřický 3, Jeník 2, čtvrtiny: 4:22, 5:15, 2:20, 6:24

2.utkání:

Body: Davídek 17, Ehl 14, Nozar 12, Hauser 8, Nováček a Vitovský 6, Amiel  a Jenčík 5, Jeník 4, Kerhart  a Nosál 2, čtvrtiny: 9:25, 6:29, 2:13, 2:14

Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

BC Wizards DDM Pha10 mix : BA Nymburk 0:119 a 3:90

Družstvo U11 odehrálo po měsíci další 2 utkání se stejným soupeřem, jako poslední utkání v Nymburce. Stejně jako v domácích utkáních jsme vyhráli výrazným rozdílem. Soupeř se těžko dostával k našemu koši a naopak my zakončovali převážně z rychlého protiútoku. V naší hře se objevilo hodně pěkných akcí „hoď a běž“ a spousta pěkných přihrávek.

Za 14 dní nás čeká finále kvalifikace o Národní finále U11, které odehrajeme v sobotu 25.1. v Čelákovicích a v neděli 26.1. v Nymburce.

1.utkání:

Body: Poláček 30, Hazdra 24, Vrba 14, Kvíz 12, Kalný a Tomek a Vokřál 8, Kroupa 7, Moc 4, Davídek a Karban 2, Fauly:  6:3, Trojky:  0:1, TH:  0/0 : 6/2, čtvrtiny: 0:30, 0:23, 0:36, 0:30

2.utkání:

Body: Kalný 14, Vrba 12, Hazdra 11, Kvíz 10, Tomek 9, Poláček 8, Moc, Vokřál a Horký 6, Kroupa 4, Davídek a Kukačka 2, Fauly:  1:2, Trojky:  0:2, TH:  1/1 : 2/0, čtvrtiny: 2:22, 0:31, 1:17, 0:20

Pandy Čelákovice mix : NBK Juventa Milovice 50:67 a 52:34

V sobotu odehrálo družstvo Milovic U11 dva zápasy na palubovce doposud neporažených Čelákovic. Kluci do těchto zápasů dostali za úkol co nejvíce potrápit domácí tým a tím navázat na výkony, které podali proti Nymburku a také na turnaji v Dánsku.

První výhra v tomto roce je možná překvapivá, ale zcela zasloužená. Domácí tým jsme porazili velkou týmovou bojovností a hrou. Také bych pochválil zlepšenou hru v obraně.

Ve druhém vyrovnaném utkaní nám bohužel nevyšla závěrečná čtvrtina, a tím jsme utkání ztratili.

1.utání:

Body: Bergmann 21, Zachariáš 16, Novák 11, Kramule M. 6, Kyral 5, Šeda 4, Prochovník 2, Vaňousek 2, čtvrtiny: 18:19, 15:13, 5:15, 12:20

2.utkání

Body: Prochovník 8,Kyral 6, Zachariáš 6, Kramule 4, Novák 4, Petkanov 2, Vaňousek  a Lubelec 2, čtvrtiny: 11:10, 10:8, 10:12, 21:4.